Kupując zielone szparagi, należy zwrócić uwagę na ich wygląd. Świeże sztuki poznamy po zwiniętych ściśle główkach oraz ich wilgotnych końcach. Pożądane szparagi powinny być także jędrne i sprężyste. Najsmaczniejsze szparagi to takie, które są średniej grubości.
Gotowanie szparagów
Zielone szparagi najlepiej gotować na stojąco w wysokim garnku, o niedużej średnicy. Główki warzyw wystawać mogą odrobinę nad gotującą się wodę - zyskają miękkość dzięki unoszącej się gorącej parze. Jeśli gotujemy szparagi na stojąco, można dodatkowo związać je luźno nitką, aby stały pionowo i równo się gotowały.
Smakołyki te, gotujemy w osolonej wodzie i szczypcie cukru. Śmiało dodać możemy także odrobinę prawdziwego masła lub pół szklanki mleka- dzięki takim dodatkom szparagi staną się delikatne i kremowe w smaku.
Długość gotowania szparag uzależniamy od ich grubości, optymalny jednak czas to ok. 15 minut. Ugotowane szparagi powinny być miękkie, ale nie mogą się rozpadać. Ważne, aby ich zbytnio nie przegotować, gdyż będą niesmaczne i stracą cenne witaminy i minerały!
Nasze propozycje
Jeśli nie macie sprawdzonego przepisu na młode szparagi, koniecznie zapoznajcie się z recepturą hgg na zielone szparagi z salsą! Autorka przepisu urozmaiciła ich smak o wyraziste rzodkiewki i sok z limonki, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako letnie danie!
Zachęcamy Was także do spróbowania zielonych szparag z jajkiem na twardo dodanych przez anemon! Potrawa podana w takiej oprawie urzeknie niejednego gościa zasiadającego do stołu.
Mamy nadzieję, że porada ułatwi Wam zmaganie się z kuchennymi problemami dotyczącymi gotowania zielonych szparagów!
Polecamy: szparagi na płatkach cielęciny >>>
karola25
weronikaS