Jak farbować jajka na zielono?

Jajka przeznaczone do farbowania powinny być małe (są odporniejsze na uszkodzenia), jak najświeższe i z białą skorupką. Maluje się je przy użyciu wywaru, np. z trawy, szpinaku bądź natki pietruszki.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jak farbować jajka na zielono?
fot. Fotolia
W sklepach można znaleźć specjalne naklejki, farby i koszulki do farbowania jajek. Osoby mające jednak trochę wolnego czasu mogą w prosty sposób zrobić to samodzielnie, naturalnymi technikami.

Jakie jajka nadają się do farbowania?


Jajka przeznaczone na farbowanie powinny być jak najświeższe i najlepsze jakościowo. Dodatkowo warto wybrać mniejsze sztuki, które są bardziej odporne na pęknięcia. Jajka z białą skorupką lepiej przejmują barwy niż te z brązową.

Jak farbować jajka?


Do farbowania nadają się jajka wyłącznie nieuszkodzone, z jasną skorupką. Przed malowaniem warto przetrzeć skorupkę jajka wodą z octem, by ją odtłuścić. Po farbowaniu można przetrzeć je lekko tłuszczem, by nabrały blasku.

Jak pofarbować jajko na zielono?

barwienie jajek na zielono

By pomalować jajko na zielono, należy przygotować mocny wywar z naci pietruszki lub z pokrzywy, trawy, szpinaku czy liścia laurowego. Intensywność otrzymanego koloru jajka zależy od długości trzymania ich w wywarze.
  • Rozdrobnij rośliny.
  • Zalej je 0,5 l wody i zostaw na kilka godzin.
  • Do gotowego wywaru włóż jajka i gotuje je w nim na twardo przez 10 minut.