Jak schudnąć bez efektu jo-jo

Najskuteczniejsze diety nie polegają na zakazach, lecz bazują na przyjemnościach. Zobacz jak schudnąć.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Jak schudnąć bez efektu jo-jo
Nie chcesz rezygnować z deserów i wypadów do restauracji ze znajomymi? Nie musisz!

Chcesz świetnie wyglądać w sylwestrowej kreacji? Z nami zmień swoją dietę już dziś i chudnij w oczach! Możesz zgubić bez wysiłku i wyrzeczeń. A co ważniejsze – bez efektu jo-jo!

Właśnie zaczyna się drugi w roku szturm na kluby fitness i poradnie dietetyczne. Większość z nas popełnia bowiem podstawowy błąd: na początku roku narzucamy sobie ostry reżim dietetyczno-treningowy, by w wakacje świetnie zaprezentować się na plaży. A gdy już jesteśmy na urlopie, wynagradzamy sobie miesiące wyrzeczeń, bez umiaru objadając się lodami, goframi, kiełbaskami z grilla itp. Na efekt nie trzeba długo czekać: kilka centymetrów więcej w pasie, za ciasne spodnie…

Ty też wpadłaś w pułapkę sezonowego odchudzania i efektu jo-jo? Pomożemy ci się z niej wydostać, odzyskać szczupłą sylwetkę i utrzymać ją na dobre!

Oto twój plan:

Zacznij od talerza
Kontroluj wielkość porcji. Zamieniaj kaloryczne potrawy na cos lekkiego. Zamiast zupy ogórkowej, ugotuj jarzynową, do twarożku dodaj pomidor, a nie paprykę, zamień łososia na dorsza.

Jedz regularnie
Naucz się jeść o stałych porach, 4–5 razy dziennie. To pozwoli ci uniknąć napadów wilczego głodu i „podkręci metabolizm". Gdy twój organizm będzie systematycznie otrzymywał porcję energii, nie będzie jej magazynował na „ciężkie czasy", tylko spalał na bieżąco.

Dużo pij
Woda, herbata, napary ziołowe i owocowe, rozcieńczone soki (oczywiście bez cukru) są równie ważne, jak jedzenie. Codziennie rano (na czczo) i po każdym posiłku wypij szklankę napoju. Woda jest niezbędna do przebiegu procesów metabolicznych. Ponadto wypełnia żołądek i sprawia, że nawet po niewielkim posiłku czujesz się syta.

Pokonaj uzależnienie od cukru
Odzwyczaj się od cukru i produktów, które zawierają duże jego ilości. Pochłanianie dużych ilości słodyczy to taki sam nałóg, jak palenie papierosów. Nie zastępuj cukru sztucznymi słodzikami – coraz liczniejsze badania potwierdzają, że wcale nie pomagają one schudnąć. Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze słodkiego smaku, używaj niewielkich ilości miodu, a ciastka i czekoladki zastąp suszonymi owocami (w rozsądnych ilościach).

Ruszaj się
Zacznij od ćwiczeń siłowych, które przyspieszą utratę wagi i wymodelują sylwetkę. Rób je co drugi dzień, a w pozostałe dni spaceruj w szybkim tempie 30–40 minut. Do Sylwestra możesz schudnąć nawet 12 kg. Efekt gwarantowany!

Zobacz 9 dietetycznych trików na zdrowie!

Źródło: Vita