Jak złagodzić reumatyzm i bóle mięsni?

  • 2

Jesień i zima to czas, kiedy szczególnie dokuczają nam bóle mięśni i stawów. Jak złagodzić je domowym sposobem?...

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Jak złagodzić reumatyzm i bóle mięsni?
Aby przygotować taki okład należy zmielić 2 łyżki gorczycy w młynku do kawy. Zmieloną gorczycę zalewamy litrem ciepłej, przegotowanej wody. Woda powinna być dość ciepła, ale nie gorąca, żeby okład nie poparzył skóry. W tak przygotowanym płynie zanurzamy gazę albo ręcznik (najlepiej ciemny – taki, który łatwo będzie uprać). Wyżymamy i przykładamy na bolące miejsce i trzymamy około 15 minut. Po tym czasie zdejmujemy okład. Ręcznik lub gazę dokładnie płuczemy pod bieżącą wodą, zanurzamy go znowu w roztworze gorczycowym i znów kładziemy na bolące miejsce. Powtarzamy taki zabieg od trzech do pięciu razy. Kurację można powtarzać przez kilka dni albo do ustąpienia objawów.

Innym sposobem wykorzystania gorczycy przy bólach reumatycznych jest nasypanie ziaren tej przyprawy do lnianego woreczka i przykładanie go w miejscu bólu.

Dobrym sposobem na złagodzenie bólu reumatycznego a także bólu nóg – np. po długim marszu – jest kąpiel z dodatkiem naparu z liści laurowych. Zalewamy 20 liści laurowych litrem gorącej wody i odstawiamy na pół godziny. Napar wlewamy do wanny wypełnionej wodą. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Bóle reumatyczne i stawowe można też łagodzić pijąc raz dziennie napar z rozmarynu. Łyżkę ziół zalewamy szklanką wody, odstawiamy na 20 minut, przecedzamy i wypijamy.

Porada pochodzi z serwisu internetowego firmy KAMIS