Jak zrobić nalewkę z wiśni?

  • 2

Wiśniówka to nalewka z wiśni na spirytusie. Aby uzyskać nalewkę z wiśni, najpierw musisz zrobić z nich sok. Zobacz jak krok po kroku zrobić nalewkę z wiśni, czyli popularną wiśniówkę!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Jak zrobić nalewkę z wiśni?
fot. Fotolia

Receptur na nalewki wiśniowe jest tyle, ilu smakoszy, którzy ją robią. Wiśnie należą do grupy owoców najczęściej wykorzystywanych na nalewki. Nic w tym nadzwyczajnego, walory smakowe alkoholu z tych owoców są niezastąpione!

Nieprzeciętny smak owego trunku sprawia, że coraz częściej leżakuje on w naszych spiżarniach. Jak zabrać się za jego przygotowanie, by cieszyć się jego smakiem przez cały rok? Odpowiedzi szukajcie wśród naszych porad!

Nalewka z wiśni: składniki

  • 1 kg soczystych wiśni
  • 1 litr spirytusu
  • 500-600 ml przegotowanej wody
  • 50 dag cukru

Nalewka z wiśni: krok po kroku


KROK 1:
Najpierw trzeba uzyskać sok z wiśni. Dojrzałe, umyte i wydrylowane owoce zasyp cukrem. Zalej częścią alkoholu z wodą (pół litra spirytusu + 1,5 szklanki wody), przykryj i odstaw w ciepłe miejsce na 2 miesiące. Połączone produkty mieszaj od czasu do czasu, by mocny spirytus nasączył wszystkie owoce.

KROK 2:
Po upływie 2 miesięcy zlej sok do zakręcanego pojemnika, a wiśnie ponownie zalej pozostałym spirytusem i przegotowaną wodą.

KROK 3:
Kiedy miną 3-4 dni odsącz z wiśni alkohol i wymieszaj go z odstawionym wcześniej sokiem. Uzyskaną nalewkę przelej do butelek i odłóż na półroczne leżakowanie.

Użyte do przygotowania nalewki owoce możesz śmiało wykorzystać do ciast, deserów albo zrobić z nich smaczny dżem z wiśni. Odpowiednio zakonserwowany przetrzyma w słoiczku całą zimę! Prawda, że nic w tym trudnego?

Domowe nalewki - sprawdzone przepisy


Zamierzasz spożytkować owoce na zrobienie wyrazistego trunku? Koniecznie zapoznaj się z tymi przepisami: