Letnie nalewki

  • 1

Wiadomo - alkohol konserwuje. Wykorzystajmy, więc tę jego właściwość i zamknijmy smaki letnich owoców w doskonałych nalewkach - z porzeczek, malin, wiśni i czereśni. Trunki domowej roboty na pewno doskonale rozgrzeją nas w mroźne zimowe wieczory.

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Letnie nalewki

Nalewki własnej roboty to trunki, które dobrze mieć w domowym barku. Słodkie malinówki, wytrawne wiśniówki, mocne pigwówki smakują znakomicie. Znane ze swych rozgrzewających i zdrowotnych właściwości. Podawane do dań głównych i deserów. Idealnie wkomponują się w każdą okazję. Między innymi, właśnie dlatego warto zadbać o nalewkowe zapasy.

Tym bardziej, że sprzyja temu pora roku! Szeroka dostępność owoców sezonych znacznie ułatwia sprawę. Odrobina czasu i cierpliwości przełożą się na świetny kulinarny efekt.

Dla inspiracji, dzielimy się kilkoma sprawdzonymi przepisami na pyszne nalewki!

Między czarną a czerwoną

Pojawienie się na krzaczkach porzeczek to jeden z głównych punktów lata. Smak tych aromatycznych owoców warto zamknąć w butelkach. Chcąc przygotować smaczną porzeczkówkę, można skorzystać z przepisu 2milutkiej, która dzieli się recepturą na nalewkę o nazwie sen nocy letniej. Czekoladka_m również proponuje przepis na dobrą nalewkę z czarnej porzeczki.

nalewka z czerwonej porzeczki korzenna nalewka


Ciekawym urozmaiceniem w przypadku tego typu nalewek są dodatki, takie jak wanilia czy cynamon. JaNina poleca nalewkę z czarnej porzeczki z nutą wanili. Natomiast Noruas przygotowuje korzenną nalewkę z porzeczki.

Na maliny i jagody

W malinowym chruśniaku buszowała zozolek, aby przedstawić Wam tę oto nalewkę z malin, Przepis na równie słodką malinówkę podaje anemon. Dla odmiany można też tak jak Katarzyna J. zrobić smaczną jagodową nalewkę lub tak jak misia13 zaskoczyć oryginalną i łatwą w przygotowaniu gości nalewką na jeżynach dla Basieńki

malinówka nalewka na jeżynach

Wieloowocowa ratafia

Ratafia to można powiedzieć nalewka warstwowa, łączy w sobie intensywny smak całego lata. Robi się ją z kolejnych warstw dojrzewających latem owoców. Proponujemy wieloowocową ratafię 2milutkiej, ratafię msewki i wariację na temat ratafii - Nalewka czar ogrodu.

ratafia wieloowocowa ratafia

Orzechowy, bzowy i wiśniowy trunek

Orzechówka znana jest ze swych dobroczynnych właściwości zdrowotnych. Doskonale wpływa na problemy trawienne i żoładkowe. Warto też wypić kieliszeczek orzechówki na przejedzenie. Polecamy przepis na staropolską orzechówkę autorstwa jaNiny. Misia13 podaje przepis na pyszną czereśniówkę z plebanii. Kloruś zaś kusi aromatycznymi nalewkami hyćką, czyli niepowtarzalnym trunkiem z czarnego bzu oraz wiśniówka o nazwie procentowa wiśnia z lawendą.

nalewka z czarnego bzu wiśniówka


Zachęcamy Was do przygotowania znakomitych nalewek z sezonowych owców. Inne przepisy na te trunki znajdziecie w kategorii - Nalewki >>>