Kilka ciekawostek na temat diety 1000 kalorii

  • 2

Królowa diet. Tak można w skrócie opowiedzieć o najbardziej popularnej diecie na kuli ziemskiej. Dieta 1000 kalorii jest znana wszędzie, każda osoba, która próbowała zrzucić zbędne kilogramy z pewnością ją wypróbowała.

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Kilka ciekawostek na temat diety 1000 kalorii
fot. Fotolia
Bardziej doświadczeni mówią, że to jedna z najskuteczniejszych metod odżywiania, zwłaszcza gdy potrzebujemy szybkich efektów. Coś może w tym być, ponoć chudniemy na niej od 6-8 kilogramów miesięcznie.

Jak wygląda jadłospis na diecie 1000 kalorii?

Dobrze zaplanowana dieta 1000 kalorii dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników pozwalających mu prawidłowo funkcjonować. Znajdziemy tam zatem zarówno sporo białka, jak i węglowodanów, tłuszczy, witamin oraz mikroelementów. Sekret tkwi w umiarze i odpowiednim doborze składników codziennych potraw.

Układając menu powinniśmy pamiętać o umieszczeniu w nim kasz gruboziarnistych oraz mięsa o obniżonej zawartości tłuszczu. Pamiętajmy, że na obiad mamy tylko 350 kcal, więc warto rozdysponować je mądrze. Dodajmy do tego posiłku dużą ilość warzyw w postaci surówek lub sałatek. Codziennie powinnyśmy także wypić przynajmniej 2 litry wody.

Bezwzględnie należy unikać tłustych potraw i wędlin, zapomnijmy o czerwonych mięsach i zastąpmy je rybami. Ponadto wszelkie sosy, majonez czy mleko pełnotłuste odpadają i powinny być wymienione na lekkie produkty light.

1000 kalorii - to nie wydaje się dużo, dlatego trzeba sprawnie policzyć ile z nich możemy zjeść podczas każdego posiłku. Śniadanie powinno zamknąć się w 250 kcal, przekąska to najwyżej 100 kcal (czyli np. jabłko lub kilka marchewek). Obiad jest tutaj kluczowy i zabiera nam z plany ok. 350 kcal. Podwieczorek to kolejne 100 kcal, by na kolacje zostało nam ok. 200 kcal. Ostatni posiłek powinien być lekki, złożony z porcji warzyw i zjedzony na kilka godzin przed zaśnięciem (co najmniej 3h).

Czy dieta 1000 kalorii jest bezpieczna dla naszego zdrowia?

Dietetycy zapewniają, że tak i nie powinni się jej obawiać ludzie naprawdę zdeterminowani, zmobilizowani do pracy nad swoją figurą. Bezpiecznie jest jej przestrzegać przez miesiąc, potem należy konsultować kontynuacje ze swoim lekarzem internistą.