Zrób prezent sobie lub bliskim: te książki kulinarne warto mieć!

  • 4

Na półce nowości wśród książek kulinarnych znalazły się takie tytuły jak Smakoterapia czy Przepisy Joli. Podpowiadamy co kupić lub... zamówić z katalogu Gotujmy z Nagrodami.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Zrób prezent sobie lub bliskim: te książki kulinarne warto mieć!
fot. Adobe stock

Książki blogerów kulinarnych - czy warto je kupić?

Może się wydawać, że przecież w książce nie znajdziemy niczego zaskakującego, a cały zbiór przepisów jest dostępny na blogu... i tak, i nie! To nie jest tak, że blogerzy treść swoich przepisów dostępnych w sieci drukują, a książka "pisze się sama".

Oczywiście możemy spodziewać się tego, że część przepisów poznaliśmy już wcześniej, zanim książka trafiła do księgarń, jednak wydanie papierowe zwykle zawiera także anegdoty, ciekawostki i cenne rady, zebrane w jednym miejscu.

Przykładem książki, w której zebrane zostały przepisy publikowane na blogu są Przepisy Joli. Złote przeboje:

Przepisy Joli. Złote przeboje
fot. Edipresse Książki

Otwierając stronę z przepisem możemy tam znaleźć także komentarze internautów, natomiast kluczem wyboru przepisów była popularność, jaką cieszyły się na blogu Joli Caputy.

Wśród kulinarnych nowości prawdziwym bestsellerem stała się Smakoterapia. To nazwa popularnego bloga Iwony Zasuwy i książki, której 3. część niedawno trafiła na sklepowe półki. Znajdziemy w niej wskazówki jak zorganizować domową spiżarnię, z której będziesz korzystać przez cały rok. Pozwoli ci to oszczędzać czas podczas gotowania na co dzień.

Smakoterapia 3, Iwona Zasuwa
fot. Edipresse Książki

Książki kulinarne autorstwa gwiazd ekranu


Aktorzy i aktorki, modelki, trenerki zdradzają nam jak się odżywiają, co gotują w rodzinnym gronie, jak wyglądają Święta w ich domach. Taka książka z pewnością ucieszy fankę lub fana konkretnej gwiazdy. Trudno zliczyć książki napisane przez znaną podróżniczkę Beatę Pawlikowską. Na uwagę zasługuje np. książka Śniadania świata, w której znajdziemy 80 autorskich przepisów na śniadania z kaszy jaglanej, gryczanej, zdrowe ciastka śniadaniowe, domowe musli i owsianki oraz Smakuj życie, czyli wspólne dzieło Małgorzaty Bojarskiej-Ferenc i jej syna Aleksa:

Beata Pawlikowska, Śniadania świata              Mariola Bojarska-Ferenc, Smakuj życie
fot. Edipresse Książki

Książki kulinarne znanych kucharzy


Chyba nie będzie zaskoczeniem to, że kucharze, także ci znani z telewizji, wydają własne książki kulinarne. Jeśli nie możesz zdecydować się na jednego autora wybierz książkę, która jest owocem pracy wielu znanych kucharzy. Polecamy Zioła na talerzu, znajdziesz tam m.in. przepisy Tomka Jakubiaka, Grzegorza Łapanowskiego, Andrzeja Polana czy Jurka Sobieniaka.

Zioła na talerzu
fot. Edipresse Książki
 
Wszystkie te książki możesz kupić w księgarni, jednak jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem naszego portalu, możesz je po prostu zamówić z katalogu Gotujmy z Nagrodami. Nie płacisz za wysyłkę, a zamówienie w całości "finansują" zebrane przez ciebie punkty.