Kulinarne pomysły na Walentynki

  • 2

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dobrze byłoby je zaplanować tak, aby nie były banalne, tylko wyjątkowe. Warto wymyślić coś bardziej oryginalnego niż tradycyjny spacer czy nudne wyjście do kina.

         
ocena: 5/5 głosów: 6
Kulinarne pomysły na Walentynki
fot. Fotolia
Walentynki - dzień zakochanych. Jego nazwa wywodzi się od św. Walentego, który był lekarzem z wykształcenia, a z powołania duchownym. Urodził się w III wieku. Panujący wówczas cesarz Klaudiusz II zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie do 37 roku życia. Ponieważ twierdził, że najlepszymi żołnierzami są legioniści, którzy nie mają żon. Biskup Walenty złamał ten zakaz i udzielał ślubów młodym legionistom. Został wtrącony za to do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej dziewczynie…

Legenda głosi, że narzeczona odzyskała wzrok dzięki miłości. Gdy doszły do cesarza te wieści, kazał zabić Walentego. Skazany postanowił dzień przed egzekucją napisać list do ukochanej i podpisał go od Twojego Walentego. Dnia 14 lutego 269 roku wykonano egzekucję.
 
Kolacja przy świecach, romantyczny spacer, kino to obowiązkowe atrakcje w walentynki. Natomiast jeśli chodzi o dopieszczenie żołądka swojego partnera, czy partnerki to serdecznie polecam kolację z lekkostrawnymi daniami, które będą otwierać nasze zmysły na niezapomniane doznania. Polecam sałatki z serduszkami wyciętymi z papryki czy marchewki. Pizzę, ciasta w kształcie serca, ciasteczka. Naprawdę można puścić wodze fantazji. Fajnie byłoby także kupić foremki do ciast w kształcie serca, a do tego różnego rodzaju ozdoby czekoladowe. Dobrze byłoby też zaszaleć z owocami morza które są naturalnym afrodyzjakiem… krewetki, małże, jest w czym wybierać!

Pizze w kształcie serca zrobiłam na papierze, który wcześniej wycięłam jako arkusz. Jeżeli nie mamy formy można upiec biszkopt na blaszce i wyciąć nożem przy pomocy szablonu z tektury. Torcik wyjdzie pyszny, a ukochana osoba będzie zachwycona.

Przygotowując kolację walentynkową należy zadbać o oprawę. Pięknie udekorowany stół, serwetki w serduszka, kwiaty, miła muzyka w tle, ładna zastawa i świece oraz ładny obrus. Całość tworzy nastrój, który udziela się zakochanym.

Powodzenia!