Jakie lody są modne w tym sezonie?

Rok temu hitem były lody tajskie, a czym będziemy zajadać się w tym sezonie? Dowiedz się, jakie nowości na lodowym rynku pojawiły się w tym roku. Czy Polacy rzeczywiście kochają tradycyjne smaki?

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jakie lody są modne w tym sezonie?
fot. Adobe stock

Lodowe nowości 2019


Światem gastronomii, podobnie jak światem mody, też rządzą trendy. W ubiegłym roku hitem były lody tajskie: docenialiśmy je za smak naturalnych składników, widowiskowy i szybki sposób przygotowania, a zwłaszcza fakt, że proces mrożenia możemy obserwować na własne oczy.

Jeśli jeszcze nie wiesz, o czym mówimy, zobacz jak wygląda przygotowanie lodów tajskich:Lodowa kanapka znów w modzie


Pewnie wszyscy pamiętamy słynne lody śmietankowe z wafelkami po obu stronach, przycięte na kształt kostki margaryny. Idziemy o krok dalej, a lodową kanapkę traktujemy bardziej dosłownie:

Lodowa kanapka

Lodami przekładamy słodkie bułeczki, zwłaszcza brioszki. Zamiast wafelków czy bułeczek pojawiają się także ciastka owsiane.

Lodowe tacos


Lubisz kuchnię meksykańską? Na pewno spodoba ci się taka forma podania lodowego deseru. W lodowym tacos zmieszczą się nie tylko lody, lecz także bogate dodatki, posypki i sosy. Warto spróbować!

Lodowe tacos


Samoobsługowe punkty sprzedaży lodów

Niewątpliwie nowością na rynku lodów jest punkt, w którym nie tylko sami wybierzemy smaki, lecz także nałożymy je sobie na wafelek, okrasimy dodatkami i z gotową kompozycją udamy się do kasy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej poznać kilka nowych smaków, niekoniecznie płacąc za całą gałkę każdego z nich. Cena końcowego deseru zależy od wagi. Pierwszy taki punkt samoobsługowy w modelu "self service ice cream" uruchomił w warszawskim CH Arkadia Ice Dream.

Zobacz HIT: Jak zrobić smażone lody?

Jakie smaki kupujemy najczęściej?


Modny w ubiegłych latach smak słony karmel dostaniemy obecnie w niemal każdym punkcie. Cieszy się dużym powodzeniem, jednak gusta Polaków zmienić niełatwo. Jesteśmy przyzwyczajeni do smaków kojarzących się z dzieciństwem, a takimi smakami są śmietanka, czekolada, truskawka.

Z badania przeprowadzonego przez PPL Koral wynika, że najwięcej osób wybiera smak śmietankowy (39%), na drugim miejscu uplasował się smak czekoladowy (25%). Lody owocowe wybiera 23% konsumentów (jeszcze w ubiegłym roku to one były na drugiej pozycji).

A jaki smak lodów jest twoim ulubionym? Daj znać w komentarzu!