Nowa kategoria promowana - alkohole

  • 1

Od 15 października do 30 listopada dodatkowo punktowane będą przepisy na domowe nalewki, wina, miody pitne i piwa.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Nowa kategoria promowana - alkohole

Przepisy z krajów arabskich pozwoliły nam zakosztować trochę ciepła i egzotyki. Powrót może być bolesny – zaczynają się już jesienne chłody i z przekonaniem można powiedzieć, że będzie coraz zimniej. Dlatego też  świetnym pomysłem na rozgrzanie się w paskudną pogodę mogą być domowe, własnoręcznie robione, alkohole.

Od 15 października do 30 listopada dodatkowo punktowane będą przepisy z kategorii alkohol: nalewki, wina, miody pitne i piwa warzone w domu. Każdy przepis, który znajdzie się w jednej z wymienionych kategorii i który spełni jej wymagania zostaje nagrodzony dodatkowymi 10 wirtualami (oczywiście pod warunkiem, że napitek będzie własnoręcznie przez Was zrobiony, przepis będzie zawierał co najmniej jedno zdjęcie i zostanie zaakceptowany przez moderatora).

Otrzymanie dodatkowych 10 wirtuali za kategorię promowaną nie wyklucza możliwości uzyskania rangi "Superprzepisu", co daje dodatkowe 30 wirtuali. Szczegóły możecie sprawdzić w zakładce Nagrody, gdzie widnieje szczegółowy regulamin "Gotujmy z nagrodami".

Doceniamy porady na temat wyrobu alkoholi

Co więcej – dodatkowo punktowane będą także porady dotyczące domowego wytwarzania alkoholi, dodane do odpowiedniej kategorii w dziale Domowe alkohole. Porady, które okażą się wartościowe, i będą miały około 1000 znaków minimum otrzymają status "Superporady".

Nad merytoryczną wartością Waszych przepisów i porad będzie czuwał nasz ekspert, Przemysław Ziemichód, autor bloga o domowym wyrobie alkoholi przefermentuj.to. To także od Przemysława będzie zależeć, który przepis otrzyma kategorię "Super przepisu" i która porada zostanie wyróżniona.

Więcej o domowym wyrobie alkoholi możecie przeczytać tutaj:
Domowe alkohole


Zachęcamy do warzenia, fermentowania, rozlewania...
Redakcja

PS. A oto przepisy, które dodaliście w ramach kategorii promowanej:

Nalewka z czarnego bzu

Wytrawna nalewka kawowa

Nalewka malinowa

Nalewka z aronii z imbirem

Malinówka Madji

Miodula

Wino z aolesu

Wino porzeczkowe

Likier orzechowy

Nalewka jarzębinowa

Nalewka z ciemnych winogron

Koniak domowy

Nalewka z suszonych śliwek

Nalewka z żurawiny

Imbirówka

Cytrynówka

Ratafia

Dziękujemy!