Śniadanie na dobry początek dnia!

  • 1

To posiłek, którego nie wolno unikać! Działa niczym paliwo, dostarczając nam energii na cały dzień. Chyba nie chcecie "jeździć na oparach"?

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Śniadanie na dobry początek dnia!
fot. Fotolia

Ile razy słyszeliście, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia? Pewnie mnóstwo, ale czy wiecie dlaczego tak jest? Przeczytajcie moje argumenty, przez które nigdy nie wychodzę z domu bez śniadania.

1. Obniżony poziom glukozy o poranku.
Po całej nocy poziom glukozy w organizmie jest niski. Odpowiednio dobrane śniadanie go podniesie, a nam pozwoli szybciej myśleć i skutecznie wejść w dzień.

2. Najaktywniejsza pora dla trawienia.
Poranek to moment, podczas którego nasz organizm najaktywniej działa. W tym czasie wydziela się też duża ilość kwasów żołądkowych. Brak śniadania może skutkować różnymi chorobami np. zgagą lub nadkwasotą.

3. Nasz organizm potrzebuje paliwa.
Po całej nocy niejedzenia (mam nadzieję!) nasz organizm potrzebuje paliwa. W końcu zaczyna dzień. Planując posiłki od samego rana masz możliwość tak ułożyć ich kolejność, by kolację zjeść już lekką.

4. Śniadania unikają ludzie, którzy mają problem z otyłością.
Wydaje Ci się, że kiedy unikasz jednego posiłku możesz schudnąć? Nic bardziej mylnego! „Swoją” porcję jedzenia i tak zjesz. Jednak nie obejdzie się to bez wpływu na Twoją wagę. Pamiętaj, im wcześniej zaczniesz jeść tym więcej czasu będzie miał organizm na strawienie posiłku, a więc jeśli lubisz słodycze sięgaj po nie jak najwcześniej. Na sam wieczór poprzestań na owocach.

5. Dobry humor.
Na śniadanie trzeba nie tylko znaleźć czas by je przygotować, ale też zjeść. Niby oczywiste prawda? Jednak ta chwila spokoju pozwoli Ci odprężyć się z rana i przygotować na czekający Cię dzień.

A więc jeśli chcecie być zdrowi i szczupli to nie pozostaje nic innego jak nastawić sobie budzik trochę wcześniej i zacząć jeść po królewsku!

Zobacz przepis na królewskie śniadanie!!! >>>