Wszystko co chcesz wiedzieć o diecie Dukana

  • 2

Wiele rzeczy już o niej powiedziano. Podobno działa na wszystkich, utrata wagi następuje bez uczucia głodu i jest to najskuteczniejsza dieta w historii dietetyki. Wyznawcy odchudzania metodą białkową twierdzą, że tylko Dukan może poprowadzić ich do sukcesu. To jedna z tych diet, która ma zarówno spore rzesze fanów, jak i przeciwników. Przekonaj się, do której grupy Ty chcesz należeć.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Wszystko co chcesz wiedzieć o diecie Dukana
fot. Fotolia
Wszystkie "za" w odchudzaniu z metodą Dukana

Na diecie Dukana unikamy tłuszczy, alkoholu oraz wszelkiego rodzaju słodkości. Nie są to odkrywcze zakazy. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie w tych produktach czają się puste kalorię, które lubią rozpychać nasze biodra i brzuszek.

To co jednak najbardziej działa w tym modelu odchudzania to stosowanie restrykcyjnych zasad dotyczących ilości przyswajanego białka w ciągu dnia. Węglowodany i tłuszcze ulegają znacznej redukcji. Chudniemy szybko i bardzo efektywnie, spadek wagi jest bardzo widoczny i tym najchętniej chwalą się osoby odchudzające się.

Dieta składa się z 4 etapów: uderzeniowego, fazy równowagi, utrwalania oraz wprowadzenia w życie jednego dnia w tygodniu z pokarmami bogatymi w białko.

Dieta Dukana uczy regularności, ponieważ posiłków nie można opuszczać oraz przyzwyczaja nas do regularnego picia wody mineralnej niegazowanej. Zaleca się bowiem przyjmowanie nawet 3 litrów dziennie. Niestety ma również negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego warto przyjrzeć się również minusom stosowania tego systemu odchudzania.

Wszystkie "przeciw"

Tak radykalnie zmieniony jadłospis sprawia, że z naszego moczu zostaje wytrącony wapń - przez takie działanie jesteśmy bardziej narażeni na osteoporozę. Problemy z nerkami czy pęcherzem moczowym to kolejne powikłania, z którymi możemy się borykać. To właśnie nerki i serce są najbardziej obciążone podczas odchudzania.

Odchudzanie to proces długotrwały. Wymaga racjonalnie przygotowanej diety oraz zbilansowanego, urozmaiconego jadłospisu. Tylko wtedy nie będziemy znudzeni jednakowymi posiłkami i będziemy w stanie wytrwać w swoim postanowieniu. Czy Dieta Dukana nam to daje? Zostawiamy Was z przemyśleniami na ten temat.