Żur Wielkanocny - przepisy na zakwasie

  • 1

Jak przyrządzić tradycyjny polski żur na zakwasie? Oto najlepsze przepisy, które zapewne ułatwią wielkanocne przygotowania żurku.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Żur Wielkanocny - przepisy na zakwasie
fot. Fotolia

Podstawą dobrego żurku jest zakwas. Możemy go kupić w sklepie, bądź przygotować samemu. Podobno żur na domowym zakwasie smakuje najlepiej. Czy to prawda? Przekonajcie się sami.

Sprawdźcie prosty przepis na domowy zakwas oraz odkryjcie odpowiedź na pytanie jak zrobić zakwas na żur?

Ponoć ile gospodyń, tyle przepisów. Poznajcie najlepsze przepisy na domowy żurek idealny na Wielkanoc - tradycyjny wielkanocny żur staropolski na wędzonce. Odkryjcie jak smakuje żurek z dodatkiem grzybów i białej kiełbasy lub domowy żurek z pieczarkami na białej kiełbasie.

Żurek

Żurek w chlebie kojarzy nam się zazwyczaj z daniem serwowanym w staropolskiej knajpie. Może jednak to nie takie trudne jakby się wydawało i bez problemu możemy zrobić taki żurek w domu. Dowodem na to jest smaczny i sycący żurek w chlebku lub niezwykle tradycyjny żurek w chlebie lub żur sandomierski mnichów.

Jeśli natomiast dbacie o linię, a trudno wam zrezygnować ze świątecznego żurku, który wiadomo, że za potrawę dietetyczną nie uchodzi, wypróbujcie żurek na soku warzywnym, który jest wyśmienity!

Odkryjcie szybki i łatwy przepis na żurek na Wielkanoc lub bardziej domowy i tradycyjny polski żurek.

Chcecie zaserwować gościom żurek w chlebie?
Sprawdźcie jak upiec chleb na żurek. Polecamy!