Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedzi na pytanie „co dziś na kolację dla dziecka”, dobrym rozwiązaniem będą kanapki. Ważne by były pełnowartościowe i zawierały produkt białkowy (wędlina, jaja, ser) oraz warzywa. Doskonałym rozwiązaniem są pasty do kanapek, na przykład pasta jajeczna, warzywna bądź rybna. Zamiast pieczywa pszennego, warto użyć chleba graham bądź żytniego. Wystarczy wykorzystać sałatę, wędlinę, kawałeczek żółtego sera, świeżego pomidora i ogórka, a uzyskamy kolorowe i zdrowe kanapki. Aby zachęcić niejadka do zjedzenia, można przygotować śmieszne kanapki, na których dodatki ułożymy w postaci zwierzątek.

Pomiędzy dwoma kawałkami chleba lub bułki można znaleźć przeróżne pyszności: kawałek smażonego lub pieczonego mięsa, szynkę, sery, wszelkiej maści warzywa, a nawet owoce. Częstym towarzyszem tego dania jest też sos, od zwykłego ketchupu, po wykwintny blue cheese lub beszamel.

Ale skąd wzięła się kanapka? W postaci, w jakiej kojarzymy ją obecnie, pierwszy raz pojawiła się podczas gry w karty. Stawka była wysoka, a czwarty hrabia Sandwich (tak, to od jego imienia wzięła się znana na świecie nazwa "kanapka") od dłuższego czasu nic nie jadł. Głód dokuczał mu tak bardzo, że nie bacząc na etykietę, zamówił plaster wołowiny włożonej między dwa kawałki chleba. Kanapkę jadł rękoma, co spotkało się z cichą dezaprobatą wśród arystokracji. Jednak wynalazek ten pozwolił mu jednak jeść, nie brudząc sobie przy tym rąk i trzymając karty w drugiej dłoni. Dzięki temu przyjął się bardzo szybko wśród grających i już po chwili, prawie każdy zamawiał sobie kanapki - "takie jak Sandwich".

Wśród popularnych kanapek znajdziemy meksykańską Cemitę (z awokado, wołowiną, cebulą), francuską Pan Bagat (bułka z sałatką nicejską) i amerykańską Sloppy Joy (z wołowiną, cebulą i sosem pomidorowym). Kanapki można zrobić ze wszystkiego!

Kanapka z camembert

Kanapka z camembert

Kanapki z serem camembert smakują doskonale zarówno w wersji wytrawnej, jak i słodkiej. Mogą być podawane na ciepło i na zimno. W ciepłej wersji podgrzewa się je na patelni, w piekarniku lub w opiekaczu (zamykane kanapki). Do słodkich kanapek z camembertem można dodawać, np. suszone śliwki, dżemy, miód, mango, jabłko oraz orzechy. W wersji wytrawnej sery pleśniowe znakomicie pasują do: wędzonego łososia, kiełków (np. słonecznika, lucerny), ogórków (świeżych, kiszonych i konserwowych), grillowanego kurczaka i awokado.

Znaleźliśmy 334 przepisów w kategorii Kanapki

Kanapka cytrynowa

Kanapka cytrynowa

lalunia lalunia

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Wiejska bagietka

Wiejska bagietka

OktawiaG OktawiaG

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: