Co zrobić z kwiatów czarnego bzu?

Jeszcze zdążymy nazbierać kwiatów czarnego bzu, przygotowaliśmy dla Was przepisy na racuchy, syropy, ocet i galaretki z wykorzystaniem tych aromatycznych kwiatów. Do dzieła!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Co zrobić z kwiatów czarnego bzu?

Czarny bez należy do najstarszych roślin leczniczych. Jego owoce, kora i kwiaty od dawna stosuje się w profilaktyce i leczeniu przeziębień, ale nie tylko. Owoce i kwiaty bzu mają działanie napotne, moczopędne i oczyszczające organizm z toksyn.

Kwiaty ponadto posiadają właściwości przeciwzapalne, działają też wzmacniającoczerwca, warto w tym roku rozejrzeć się wokół siebie i  sprawdzić jak można wykorzystać kwiaty czarnego bzu. Mamy jeszcze trochę czasu na zrobienie zapasów, ale bierzmy się do roboty, bo to już ostatni dzwonek!


Jak pisze Pyza: "Kwiaty zbiera się gdy są zupełnie rozkwitnięte i suszy w przewiewnym miejscu, luźno rozłożone. Zrywa się całe baldachy i w domu obskubuje poszczególe kwiatki. Owoce do zbioru muszą być całkiem dojrzałe, czarne. Czarny bez ma też swoje miejsce w kuchni. Kwiatowe baldachy możemy smażyć, obtoczone w cieście naleśnikowym, w głębokim tłuszczu. Z owoców natomiast możemy przygotować sok albo nalewkę."

Więcej dowiecie się tutaj >>>

Poniżej znajdziecie przepis na kwiaty czarnego bzu w cieście Pyzy I racuchy z kwiatów czarnego bzu Katarzyny J.Kwiaty czarnego bzu można wykorzystać na wiele innych ciekawych, smacznych i zdrowych sposobów. Możemy przygotować (na dole od lewej) - syrop z kwiatów czarnego bzu, ocet z kwiatu bzu czarnego oraz galaretki z kwiatów czarnego bzu - tak jak misia14 - z sokiem jabłkowym albo z ciekawym dodatkiem grejpfruta.

Syrop z kwiatów czarnego bzu Ocet z kwiatów bzu czarnego Galaretka z kwiatów bzu czarnego


Zapraszamy do próbowania i dzielenia się przepisami!

Aha! Tutaj dowiecie się jak z kwiatów czarnego bzu zrobić nalewkę! >>>