Jagody i borówki amerykańskie w deserach

  • 2

Jagody i borówki to małe, niebieskie perełki, dostępne w sezonie. Kuszące w smaku, dodadzą uroku każdemu daniu. Sprawdźcie, co można przygotować z wykorzystaniem jagód i amerykańskich borówek. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Jagody i borówki amerykańskie w deserach
fot. Fotolia

Każdy z nas jadł przynajmniej raz jagodę, czyli borówkę czarną oraz borówkę amerykańską, zwaną borówką wysoką. Nie każdy z nas potrafi jednak płynnie wymienić kilka różnić między nimi.

Nasza rodzima jagoda jest dużo mniejsza niż borówka amerykańska oraz w przeciwieństwie do obywatelki USA i Kanady, zawiera brudzący sok. W smaku owoce troszeczkę się różnią. Ale jedno jest pewne w każdej swojej odsłonie wyglądają smakują doskonale. Sprawdźcie dlaczego!

Fioletowo mi... czyli jagody w roli głównej

Obywatelka europejskich lasów powinna gościć dużo częściej na naszych stołach. Nie tylko ze względów smakowych oraz wizualnych, ale z uwagi na wartości zdrowotne. Nasze użytkowniczki uznały jagodę za gwiazdę swoich dań i deserów. Mysza75 zachęca do skosztowania wspaniałego tortu jagodowego z koszyczkiem. OlusssiAA stworzyła magiczny obraz oraz smak na bazie naszej rodzimej niebieskiej perły, czyli krótko pisząc jagodowy serniczek na zimno light. Babciagramolka zachwyca nas przepisem na fusilli (świderki) w jagodowe kropki.

tort jagodowy z koszyczkiem
jagodowy serniczek na zimno light fusilli (świderki) w jagodowe kropki

Zmieszana borówka

Dlaczego zmieszana? Niestety borówka jako jedno słówko może wskazywać na jagodę oraz borówkę amerykańską. Dlatego też przedstawiamy Wam mix przepisów. Pulchne, smaczne racuszki z mleka w proszku z jagodami to dzieło Ostrej na Słodko. Takie racuszki urzekają swym wyglądem. Trio zewy jest świetnym połączeniem smaków, a znajdziecie je w przepisie na babeczki z borówką, orzechami i kokosem. Czekoladowa tarta z borówkami i nutą cytryny to przysmak Cukiereczeka13.
racuszki z mleka w proszku z jagodami
babeczki z borówką, orzechami i kokosem czekoladowa tarta z borówkami i nutą cytryny

Czołem borówko amerykańska

Smak borówek amerykańskich jest niezapomniany. Owoce te świetnie nadają się do ciasta ponieważ nie mają w sobie soku, przez co nie powstaje zakalec. Nasze użytkowniczki świetnie to wiedzą dlatego też zaproponowały m.in. tartę z borówką amerykańską autorstwa Gatity. Najlepszym przysmakiem z dzieciństwa są naleśniki. Możemy podawać je na milion sposobów, ale ten przebija je wszystkie. Użytkowniczka zewa wyczarowała naleśniki z serem, borówką i miętą. Jak złamać klasyczne tiramisu? Borówką. Udowodniła to alaaa dodając recepturę na ciasto ala tiramisu z borówkami.

tarta z borówką amerykańską
naleśniki z serem, borówką i miętą ala tiramisu z borówkami

Znacie przepis, który zawróci wszystkim w głowach? Zachęcamy do podzielenia się z nami! Wystarczy, że klikniecie w poniższy link i dodacie przepis.


                                          


Więcej przepisów znajdziecie kategoriach: jagody, borówki oraz borówki amerykańskie>>>