Jak wybrać i do czego dodawać mango?

Zobacz jak wybrać dobry owoc mango i do czego go dodać.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Jak wybrać i do czego dodawać mango?
Te wspaniałe owoce zachwycają aromatycznym, bardzo soczystym miąższem. Pochodzą z Indii, Indochin, a także z Afryki. Całe szczęście, że od dłuższego czasu można je kupić praktycznie przez cały rok. Kuchnia bez mango byłaby smutna i szara!

 

Jak wybrać mango: poszukaj jak najdojrzalszych owoców – powinny intensywnie pachnieć, a miąższ przy nacisku musi się lekko uginać. W zależności od odmiany, mango mogą się różnić kolorem skórki. Dostępne są owoce o skórce zielonej, a także zabarwionej na pomarańczowo i czerwono.

 

Jak wyjąć pestkę: pestka mango jest mocno przyrośnięta do miąższu. Ale i na to jest sposób: owoce starannie umyj i cienko obierz. Po obraniu natnij miąższ w kratkę dookoła pestki i delikatnie oderwij kostki miąższu. Koniecznie zrób to nad talerzem, aby nie stracić ściekającego soku.

 

Do czego dodawać mango: naturalna słodycz, soczystość i konsystencja mango sprawiają, że doskonale sprawdza się w deserach – musach, sorbetach, koktajlach czy sałatkach owocowych. Ale aromat tego egzotycznego owocu warto wykorzystać także do przełamania smaku wytrawnych potraw. Warto w tym celu sięgnąć np. po doskonały indyjski specjał – pikantny chutney z mango.Źródło: Pani domu