Jak zrobić halloweenowe oczy z żelatyny?

Żelatyna niczym panna cotta w roli białka oka i galaretka do stworzenia tęczówki: kilka składników wystarczy, by stworzyć galaretkowe oczy na halloween. Zobacz, jak je zrobić krok po kroku!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jak zrobić halloweenowe oczy z żelatyny?
fot. Adobe stock

Co jest potrzebne do zrobienia oczu z żelatyny na halloween?


Istotnym składnikiem tego efektownego "dania" jest żelatyna oraz galaretka - od koloru galaretki zależy barwa przygotowywanych "oczu". Jeśli posiadasz barwniki spożywcze, możesz wykorzystać je zamiast galaretki.

Składniki na żelatynowe oczy na halloween:
  • 250 ml gorącej wody
  • 50 ml mleka
  • 2 łyżeczki żelatyny
  • 1,5 łyżki cukru
  • 0,5 opakowania galaretki w wybranym kolorze
  • garść czekoladowych dropsów
Oko z żelatyny na halloween

Żelatynowe oczy na halloween krok po kroku


Krok 1:
Przygotuj foremki. Doskonałe będą foremki na cupcakes czyli ciasteczkowe lizaki. Pamiętaj, że foremki posiadające otwór, w który standardowo wkłada się patyczek należy wcześniej zakleić. Jeśli nie posiadasz wspomnianych foremek, wykorzystaj kieliszek z zaokrąglonym dnem. 

Krok 2:
Galaretkę rozpuść w 100 ml gorącej wody i wlej do foremek (do 1/4 wysokości). Do każdej foremki włóż 1 czekoladowego dropsa. Odstaw do stężenia.

Krok 3:
Żelatynę rozpuść w 150 ml wody z dodatkiem cukru. Wymieszaj dokładnie, dodaj mleko.

Krok 4:
Masę z mleka i żelatyny wlej do foremki z galaretką. Wstaw do lodówki na kilka godzin. Gdy całkowicie stężeje możesz delikatnie wyjąć "oczy" z foremek.


Jeśli chcesz uzyskać charakterystyczne linie przypominające żyłki, użyj barwnika spożywczego. Żyłki należy malować gdy kolorowa galaretka stężeje, przed wylaniem żelatyny.

Zobacz też inne przepisy na halloween!


Oczy z żelatyny na halloween