Najbardziej znane na świecie, są knedle z owocami. Zachwycają nas słodziutkie wersje z truskawkami, oczarowują delikatne z morelami i przyjemnie wykrzywiają kwaśne z czereśniami. Jeśli mówimy o knedlach, prawie od razu myślimy o tych ze śliwkami, a przecież rodzajów i możliwości komponowania smaków jest nieskończenie dużo.

Zacznijmy od ciasta. Oczywiście można je wykonać w sposób klasyczny, z mąki i ziemniaków. Innym pomysłem jest dodanie do mieszanki odrobimy sera białego. W tej wersji, knedle bardziej przypominają nasze kluski leniwe. Gotowe ciasto skrywa w sobie przeróżne skarby: przyprawy, owoce lub konfitury. Dzieciaki wręcz uwielbiają to danie. Każdy kolejny knedel, to jak odkrywanie skarbu.

Po ugotowaniu, gorące knedle polewa się śmietaną, śmietanką, masłem albo zasmażką. Można też zrobić sos na bazie owoców, lub po prostu wykorzystać zwykły cukier. Ciekawym pomysłem jest zrobienie słodkiego sosu ze śmietanki, żółtek i cukru, albo klasycznego waniliowego.

Podzielcie się z nami swoimi wspaniałymi przepisami na knedle! Jeśli zaś jeszcze nie próbowaliście ich wykonać, koniecznie zerknijcie na te zamieszczone poniżej. Smacznego!

Znaleźliśmy 33 przepisów w kategorii Knedle z owocami

Knedle ze śliwkami

Knedle ze śliwkami

Reniz Reniz
1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Knedle ze śliwkami

Knedle ze śliwkami

misia5 misia5

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Knedle z truskawkami

Knedle z truskawkami

Mniam1 Mniam1

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: