6 przepisów na kapuśniak

  • 2

Kapusta to zdrowe i smaczne warzywo. Tworzymy z niej rozmaite dania. Jednak najlepszą potrawą, która jesienią nas rozgrzeje z całą pewnością jest kapuśniak. Sprawdźcie przepisy na tę zupę. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
6 przepisów na kapuśniak

Kapuśniak należy do czołowych dań polskich. Znany jest również pod nazwą kwaśnica, szczególnie w rejonach górskich. Tę zupę przygotowujemy z młodej, świeżej lub kiszonej kapusty zwyczajnej z dodatkiem aromatycznych przypraw.

Kapuśniak bardzo często przygotowywany jest na żeberkach lub golonce, przez co nabiera wyraźnego smaku i aromatu. Zobaczcie sprawdzone przepisy na kapuśniak. Zapraszamy!
 
Kapuśniak
 
Sandra2000 dodała przepis na łatwy i wyjątkowo smaczny kapuśniak. Przygotowany ze słodkiej kapusty z dodatkiem jesiennych, suszonych śliwek oraz cebuli swym smakiem zaskoczy wszystkich miłośników tej zupy. Pyza również dodała wspaniałą recepturę. Kapuśniak na warkoczu sporządzony jest na bazie schabu. Towarzystwo aromatycznych przypraw, cienkiej kiełbasy i co ciekawe kaszy jęczmiennej stworzyło wspaniałą i niezastąpioną zupę.

Cóż więcej można napisać. Jedynie życzyć smacznego! A może coś kolorowego? Czerwony kapuśniak autorstwa eli_555 gotowany na wędzonce z dodatkiem koncentratu pomidorowego wyszedł rewelacyjnie. A Wy, co sądzicie?
 
Kapuśniak Kapuśniak na warkoczu Czerwony kapuśniak Eli

Kwaśnica
 
Kwaśnica określa tradycyjny kapuśniak oraz zupę na bazie mięsa, grzybów oraz kapusty kiszonej. Zresztą lepiej spróbować niż czytać. Zapraszamy!
 
Kwaśnica użytkowniczki jaga85 jest daniem pysznym, aromatycznym i sycącym, choć przede wszystkim wyjątkowo rozgrzewającym. Jest świetną propozycją na jesienne oraz zimowe dni. Kwaśnica na żeberkach zbysiowej jest idealnie kwaśna, rozgrzewająca i bardzo łatwa w przygotowaniu. Proste składniki w tym przypadku stworzyły dzieło.

A może połączyć tą wspaniałą zupę z kluseczkami? Czemu nie! Js28 dodała przepis na kwaśnicę z łazankami. Smaczna, pożywna i jeszcze na boczku. Czego chcieć więcej?
 
Kwaśnica Kwaśnica na żeberkach Kwaśnica z łazankami

A Wam jak się podobały przepisy? Podzielcie się z nami opiniami w komentarzach. A jeżeli posiadacie ciekawy przepis na kapuśniak wystarczy, że dodacie go, klikając poniższy link:
 
                             

Więcej przepisów znajdziecie w kategorii kapuściane >>>