Barszcz jest jedną z najbardziej popularnych zup w Europie Centralnej i Wschodniej. Na polskim stole równie często goszczą barszcze białe, wykonywane według tradycyjnych receptur na domowym zakwasie co barszcze czerwone - klarowne lub zabielone odrobiną śmietany. Popularną zupą w naszym kraju jest także barszcz ukraiński, który reprezentuje wschodnie podejście do tego typu potraw.
Mimo takiego zróżnicowania, nie ulega wątpliwości, że to barszcz czerwony z uszkami jest największym faworytem Polaków. Gra pierwsze skrzypce podczas kolacji wigilijnej, jego delikatnie słodkawy aromat długo wiruje w powietrzu i miesza się z innymi świątecznymi zapachami wigilijnych potraw.
A wszystko to za sprawą naturalnego zakwasu buraczanego, mocnej esencji oraz oryginalnego doboru przypraw. Jego podstawowym składnikiem jest burak ćwikłowy, którycharakteryzuje się głębokim, bordowym kolorem oraz intensywnym smakiem.
W asyście uszek, najczęściej grzybowo-kapuścianych tworzy niezapomnianą kompozycję, która staje się idealnym wstępem do pysznej wieczerzy. Barszcz czerwony można także podawać razem z pasztecikami, kapuśniaczkami czy pierogami. Idealnie smakuje z wytrawnymi krokietami lub kulebiakiem.
Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonych, tradycyjnych receptur, które zagwarantują rubinowy kolor oraz niezapomniany smak tej wykwintnej zupy, jaką niewątpliwie jest wigilijny barszcz czerwony.
Barszcz czerwony z uszkami
Sortuj wg: