Najciekawsze pomysły na udanego mazurka

Szukasz pomysłu na mazurek - tradycyjny bądź urozmaicony? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy najciekawsze pomysły.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Najciekawsze pomysły na udanego mazurka
fot. Fotolia

Zbliża się Wielkanoc, każda pani domu szuka przepisów na tradycyjne polskie potrawy, które powinny pojawić się na wielkanocnym stole. Pomimo tradycyjnej babki, jajek, żurku powienień pojawić się mazurek. Tradycja mówi, że na stole powinno znaleźć się 12 mazurków, każdy o innym smaku. Dla ułatwienia przedstawiamy kilka pomysłów na mazurki.

Podstawą mazurka jest kruche ciasto, aby zawsze było udane proponujemy skorzystać z przepisu Anna tttt na kruche ciasto do między innymi mazurka.

Babcia Halinka ma pomysł na Mazurek z rodzynkami, udekorowany wiśniami. Dla odmiany autor anemon proponuje Mazurek z masą aroniowo-żurawinową. Rozpływa się w ustach!

Babciagramolka przedstawiła pomysł na bardzo „ekspresowy” placek - francuskie można dosta w sklepie. Znaleźliśmy także przepis na Mazurek biszkoptowy, gdzie korpusem placka jest biszkopt, przepis Anety Św.

Każda gospodyni stara się aby jej ciasto nie tylko smakowało ale cieszyło oko. jaNina zaprezentowała piękny,pyszny Mazurek serowy-koronkowy. Ciekawie przystrojony jest mazurek, który przesłała luna19, mało tego nazwa jest bardzo intrygująca – Mazurek marcepanowy – wygląda na bardzo słodki.

Dla osób, które nie mają  czasu na pieczenie a chcą by na ich stole zagościł mazurek proponujemy mazurkowe ciasteczka, autorski przepis beatkaa153 - ciasta.

Mazurka można wzbogacić różnymi składnikami, o których nie zawsze w pierwszej chwili pomyślimy, np. masą budyniowo-jabłkową.Smakiem przypomina szarlotkę, na pewno zaskoczy wszystkich gości za sprawą Smakowity, która podzieliła się z nami tym przepisem -  Mazurek z masą budyniowo-jabłkową.

Dla smakoszy czekolady, imiona przygotowała przepis na – Czekoladowy mazurek – jest piękny, ozdobiony wielkanocnymi symbolami. Zapewne każdemu przypadnie do gustu –bo kto nie lubi czekolady…

Na stole idealnie będzie się prezentował Mazurek kajmakowo-czekoladowy z bakaliami, przesłany przez anemon.

Przepysznie wygląda mazurek użytkownika czekoladka_m z dodatkiem kokosów i czekolady – Mazurek kokosowo-czekoladowy.

Kto by pomyślał, że mazurek może obyć się bez pieczenia, a taki przepis na Mazurek kajmakowy przesłała misia13.

A jak dekorować wielkanocne ciasta?

Mamy nadzieję, że zbiór paru najciekawszych mazurków znacznie ułatwi pracę gospodyniom. Pozostaje mi życzyć smacznego!