Nikt nie ma wątpliwości, że niektóre dania są potrawami na specjalną okazję. Sposób podania, dobór odpowiednich składników tworzy niezapomniane i wyjątkowe dzieło kulinarne.
Dania na winie są potrawami szczególnymi. Odpowiednio dobrane wino dodawane stopniowo do przygotowywanego specjału, diametralnie zmienia smak i aromat potrawy.

W winie przyrządzamy zarówno dania główne jak i desery. Do najpopularniejszych alkoholowych słodkości należą z całą pewnością gruszki w winie z przyprawami.

Oczywiście jabłka, brzoskwinie czy śliwki równie dobrze pasują do tego alkoholu.

Z dań głównych najlepszym mięsem świetnie komponującym się z winem jest kaczka. Ponadto, możemy wykorzystać mięso wieprzowe, wołowe, drobiowe czy cielęce. To wszystko zależy od nas.

Serwując zimne lub ciepłe przystawki najlepszym dodatkiem może okazać się sos winny, który bardzo łatwo i szybko przygotujemy razem z portalem gotujmy.pl

Wino, jak przystało na alkohol, jest bardzo dobrym produktem do marynowania. Marynowany czosnek, cebula, a może papryka? Co wolicie?

Jeżeli nie możecie się zdecydować, jakie danie zaserwować gościom, odwiedźcie nasz portal gotujmy.pl. To właśnie w dziale na winie odnajdziecie najlepsze przepisy z tym alkoholem. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie: Fotolia

Polecane przepisy do kategorii Dania na winie

Znaleźliśmy 217 przepisów w kategorii Dania na winie