Sprawdzone przepisy na smaczne gulasze

  • 1

Słynne tradycyjne danie węgierskie na dobre zagościło w Polsce. Gulasz kusi nas pięknym wyglądem, smakiem oraz aromatem. Sprawdźcie, co przygotowali nasi użytkownicy. Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Sprawdzone przepisy na smaczne gulasze

To tradycyjne danie węgierskie jest nam bardzo dobrze znane. Co prawda, uległ on wielu przekształceniom i zwany jest również gulaszem cygańskim lub w połączeniu z rozmaitymi plackami, plackiem po zbójnicku lub plackiem po węgiersku.

Najczęściej podajemy go z plackami ziemniaczanymi bądź w małym kociołku, z którego nabieramy porcje na talerz. W tym artykule zaprezentujemy przepisy naszych użytkowników. Serdecznie zapraszamy!

Gulasz w wielu odsłonach

Jak przystało na gulasz, musi być on gęsty i zawiesisty. Mamy zatem kilka propozycji dla Was.
Użytkowniczka luna19 dodała aż dwa znakomite przepisy. Gulasz z indyka na ostro jest idealną potrawą dla osób uwielbiających ostre smaki. Ponadto, świetnie się sprawdza w jesienne, chłodne dni.

Drugą autorską propozycją tej użytkowniczki jest gulasz zapiekany pod francuskim ciastem. Wyśmienity gulasz, ciasto francuskie oraz ciągnący się ser, tworzą wspaniałą i niezapomnianą kompozycję. Ostra na Słodko proponuje gniazdo ziemniaczane z gulaszem. Zapiekane ziemniaki w połączeniu z gulaszem są daniem, które zabłyśnie na każdej imprezie.

Gulasz z indyka na ostro Gulasz zapiekany pod francuskim ciastem
Gniazdo ziemniaczane z gulaszem

Z plackami za pan brat

Od dawna wiadomo, że placki ziemniaczane nie muszą być nudne. Dodatek bardzo dobrego gulaszu zmienia oblicze nie tylko wymienionych placków, ale również samego gulaszu.

Ela Dz prezentuje słynne placki po węgiersku. Wspaniałe placki, aromatyczny i barwny gulasz, nic dodać nic ująć. Placki po zbójnicku są dziełem przejs, dzięki której, każda impreza zostanie urozmaicona o to pyszne i łatwe danie. Zewa zaprasza do skorzystania z jej receptury na gulasz a la cygański z plackami ziemniaczanymi. Jest to świetna propozycja dla dzieci i dorosłych. W tym daniu każdy może eksperymentować ze skalą ostrości oraz wyborem czołowego składnika, czyli mięsa.

Placki po węgiersku Placki po zbójnicku Gulasz a la cygański z plackami ziemniaczanymi


Mamy nadzieję, że powyższe propozycje przypadły Wam do gustu i podzielicie się z nami opiniami w komentarzach.
A jeżeli macie fajne przepisy na gulasz, wystarczy, że klikniecie w poniższy link:

                                  

Więcej przepisów znajdziecie w kategorii gulasz oraz kuchnia węgierska >>>