Przepisy z kukurydzą w roli głównej

  • 2

Słodkie, żółte ziarenka spotykane na sklepowych półkach to wspaniała i czarująca kukurydza. Mimo, iż najlepiej smakuje z odrobiną masła, stosujemy ją także jako dodatek do wielu mięsnych potraw. Odważniejsi wyczarują z niej wspaniałe sosy, napoje, ciasta oraz desery. Zobaczcie nasze przepisy!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Przepisy z kukurydzą w roli głównej
fot. Fotolia

Kukurydza, jako obywatelka Nowego Świata, do Europy zawitała po 1490 roku. Pochodzi ona  z terenów Ameryki Środkowej i tam też znajdują się obecni producenci opisywanego zboża. Warto wspomnieć, że naturalne złoto Ameryki było już doceniane wśród Majów, dowodem jest znalezisko jednego z czołowych bożków – posąg Boga Kukurydzy. Po zapoznaniu się z powyższym CV opisywanego zboża warto jeszcze wspomnieć, że jest ona skarbnicą wielu witamin m.in. A,B,D,E,K oraz C, składników mineralnych, błonnika oraz białka. Co ciekawe, nie zawiera glutenu.

Jadalne złoto Ameryki

Brazylijskie ciasto z kukurydzą autorstwa użytkowniczki czekoladka_m, a może zupa krem z kukurydzy dzieła kamisa? Oba dania są dowodem na uniwersalność jadalnego złota Ameryki Łacińskiej oraz kreatywność użytkowników.  Mimo, iż sałatka gyros przedstawiona przez magdalennab jest daniem wyjątkowo znanym,  to często króluje na naszych stołach i co rusz nas zaskakuje swoim smakiem.

Brazylijskie ciasto z kukurydzą

sałata gyros  zupa krem z kukurydzy

Kukurydziana inspiracja

Dania z kukurydzą najbardziej popularne są w kuchni meksykańskiej, czego pysznym dowodem jest burito meksykańskie nadesłane przez czekoladka_m. Autorka przepisu przenosi nas w gorące tereny Ameryki Środkowej, gdzie daniom towarzyszy latynoska muzyka i tequila. Bernika pokazuje nam piękno kukurydzy w daniu orientalnym, czyli kurczaka w panko z ananasem i kukurydzą. Choć obywatele Chin z pewnością skosztowaliby po posiłku popularnego bajiju i herbaty zielonej, nam wystarczy smak i aromat tego wspaniałego dania.

                   burito meksykańskie

Kukurydza w roli głównej

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znani kucharze są inspiracją wielu ludzi. Przekonała nas o tym Cukiereczek13, która zaprezentowała nam wyśmienite placuszki z kukurydzą Gordona RamsayaAlaaa zaserwowała pieczeń z kukurydzą i marchewką, która swoje zastosowanie znajdzie nie tylko jako przystawka ale również jako dodatek do kanapek.
 
pieczeń z kukurydzą i marchewką placuszki z kukurydzą Gordona Ramsaya

Pamiętajcie! Jeżeli macie wspaniałe przepisy na dania z kukurydzą kliknijcie w poniższy link i podzielcie się swoim dziełem na naszym portalu.
                                                  
 
Zapraszamy Was do tworzenia wspaniałych dań, deserów i przetworów z kukurydzy. Więcej przepisów znajdziecie w kategorii Kukurydza>>>