Pyszne przepisy na kapuśniak

Pyszne przepisy na kapuśniak
Kapusta zajmuje szczególną pozycję w polskiej kuchni. Wielu z naszych rodaków nie wyobraża sobie większej uroczystości bez bigosu lub kapusty z grochem.
Te tradycyjne dania z użyciem kapusty tak bardzo nam zasmakowały, że do kanonu polskich zup postanowiono włączyć również kapuśniak.

Kapuśniak to świetna propozycja do zimowego, rozgrzewającego i sycącego menu. Istnieje wiele przepisów na kapuśniak idealny. To od nas zależy ile będzie miał kalorii i na jakim mięsie go zrobimy. Bardziej dietetyczne wydanie powstanie z drobiu, osoby stosujące dietę redukującą bardzo często w swoim jadłospisie umieszczają właśnie kapuśniak z kurczakiem.

Alternatywą jest troszkę bardziej kaloryczny, ale jednak najbardziej zbliżony do staropolskich receptur - kapuśniak na żeberkach lub z kiełbasą. Można tutaj śmiało poeksperymentować i dodać zasmażkę z odrobiną słoninki, boczku lub chorizo. Dodatkowym atutem tej potrawy jest również jej uniwersalność, bowiem dobry kapuśniak można przygotować zarówno z kapusty kiszonej, jak i kapusty włoskiej lub młodej. Najlepiej serwować kapuśniak z prażuchami, które idealnie pasują do takich kwaskowatych zup. Życzymy smacznego!

Zdjęcie: Fotolia

Znaleziono: 488 w dziale przepisy

Szukano: kapuśniak