Nie tylko doskonale smakują, ale również stanowią piękną ozdobę stołu. Muffiny to proste babeczki wypiekane w tzw. papilotkach lub specjalnych formach. Dają nieskończenie wiele możliwości kulinarnych - mogą być podawane na słodko lub w wersji wytrawnej.

Szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, choć polskie łasuchy wcale nie ustępują tym zza granicy! Przepisów na tę formę deseru jest wiele - począwszy od najprostszych babeczek z aromatem, aż do mini dzieł sztuki, czyli babeczek zwieńczonych figurkami, postaciami lub dekoracjami wykonanymi z masy cukrowej.

Dużą popularnością cieszą się proste w przygotowaniu muffiny z dodatkiem czekolady - pokruszoną wystarczy wsypać do ciasta, a wpływ temperatury sprawi, że babeczki będą rozpływać się w ustach.

Równie popularne są babeczki z owocami - soczyste, naturalnie słodkie sprawdzą się na każdej imprezie jako słodka przekąska. To również idealny pomysł na poczęstunek urodzinowy dla dzieci (zamiast zwykłych ciastek).

Muffiny - choć są niewielkich rozmiarów - można dekorować na wiele sposobów - kremami, wspomnianymi wcześniej masami cukrowymi, kolorowymi cukiereczkami o różnych kształtach, bakaliami czy barwnikami spożywczymi.

Rozpocznijcie swoją przygodę z tymi słodkimi babeczkami od przejrzenia naszych propozycji! Wśród licznych przepisów z pewnością znajdziecie takie, którym nie będziecie w stanie się oprzeć. Do dzieła!

Polecane przepisy do kategorii Muffiny

Znaleźliśmy 1740 przepisów w kategorii Muffiny

Babeczki waniliowe

Babeczki waniliowe

gosia p. gosia p.

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: