Jak jeść kumkwat?
Kumkwat można jeść na surowo, razem ze skórką. Można go również dodać do deserów, sałatek i koktajli, jak również zrobić z niego dżem lub marmoladę.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Kumkwat można jeść na surowo, razem ze skórką. Można go również dodać do deserów, sałatek i koktajli, jak również zrobić z niego dżem lub marmoladę.
Omlet z warzywami powstaje na dwa sposoby. Można warzywa wykorzystać jako farsz do gotowego omletu lub dodać do masy jajecznej i usmażyć wszystko na jednej patelni.
Masę cukrową należy rozwałkować i wyciąć z niej przy pomocy kieliszka kółka. Następnie całość się ze sobą zlepia, tworząc różę, tulipana lub inny kwiat.
Kaszę bulgur gotuje się w wodzie. W zależności od jej grubości, proporcje płynu będą inne. Na pół szklanki grubej kaszy przypada 1 szklanka wody, przy drobnej – ¾ szklanki.
Kapusta starta na tarce, mięso mielone, jajka i ryż lub kasza. Te składniki wystarczą, by zrobić gołąbki bez zawijania. Z masy robimy pulpety i zapiekamy. Gołąbki bez zawijania robi się naprawdę szybko, a ich smak cię zaskoczy!
Ze względu na specyficzny słodko-mdły smak i konsystencję, ricotta jest trudna do zastąpienia. Dobrymi zamiennikami będą: serek kremowy, twaróg lub mascarpone.
Chili con carne podajemy z ryżem, pokruszonymi nachosami lub guacamole.
Jagody goji można jeść bez wcześniejszej obróbki termicznej. Można je dodać do jogurtu, płatków, dietetycznych batonów lub zaparzyć jak herbatę.
Koktajl bananowy robi się poprzez zmiksowanie bananów z innymi owocami, jogurtem lub mlekiem. Do mieszanki można dodać także lód i lody waniliowe, dzięki czemu otrzymamy shake’a.
Chipsy można zrobić z ziemniaków, jabłek, jarmużu lub bananów. Wystarczy dany składnik pokroić na cienkie plasterki, usmażyć lub upiec w piekarniku i posypać przyprawami.