Jak zrobić lane kluski na rosole?
Przygotowane z mąki, jaj, wody i soli ciasto na lane kluski wlewa się na gotujący rosół. Lane kluski mogą stanowić dodatek również do mleka lub zupy pomidorowej.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Przygotowane z mąki, jaj, wody i soli ciasto na lane kluski wlewa się na gotujący rosół. Lane kluski mogą stanowić dodatek również do mleka lub zupy pomidorowej.
Grejpfrut ma wiele odmian, w tym czerwoną i białą – w pierwszej znajduje się 42 kalorii w 100 gramach owocu, a drugi jest jednym z najmniej kalorycznych – 30 kalorii w 100 gramach.
Leczo jest potrawą przygotowywaną z papryki, pomidorów, nierzadko z dodatkiem pieczarek. Umyte i pokrojone w kostkę warzywa wkłada się do garnka, podlewa wodą i dusi od czasu do czasu mieszając. Pieczarki podsmaża się na patelni i dodaje do potrawy.
Ciasto na mini pizzę przygotowuje się z mąki, drożdży, wody, oliwy i soli. Wyrobione, dzieli się na małe placki, na których kładzie się sos i ulubione dodatki.
Pierś z kaczki można usmażyć lub upiec w piekarniku. Ważne, aby najpierw smażyć lub piec ją skórą do dołu – dzięki temu tłuszcz się wytopi. Kaczkę podajemy z sosami i innymi dodatkami.
Ciasto naleśnikowe przyrządza się przez zmiksowanie mąki, mleka, jaja, soli oraz wody. Należy je smażyć na rozgrzanym tłuszczu – oleju lub klarownym maśle. Naleśniki ze szpinakiem świetnie smakują z dodatkiem: twarogu, kurczaka, pieczarek, sera żółtego bądź fety.
Do przygotowania naleśników, z których robi się krokiety potrzebne są mąka, jajka, woda gazowana i sól. Chrupkość zapewni im panierka z bułki tartej.
Placki po węgiersku przygotowuje się z ziemniaków, mąki, jajka, cebuli oraz czosnku. Najlepiej smakują z mięsnym gulaszem i gęstą śmietaną.
Bazą do przygotowania domowego sosu pomidorowego są dojrzałe, czerwone pomidory. Smak i aromat potrawy zapewnią zioła, m.in. bazylia i oregano.
Zupę brokułową na rosole przygotowuje się z dodatkiem marchewki, ziemniaków i pora. Do zagęszczenia zupy używa się mąki oraz śmietany kremówki.