Jaka zupa na rosole?
Rosół często wykorzystuje się jako bazę do zrobienia zupy: pomidorowej, ogórkowej, cebulowej, gulaszowej lub krupniku. Dzięki temu zrobiony wcześniej rosół nie marnuje się.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Rosół często wykorzystuje się jako bazę do zrobienia zupy: pomidorowej, ogórkowej, cebulowej, gulaszowej lub krupniku. Dzięki temu zrobiony wcześniej rosół nie marnuje się.
Ziemniaki można upiec w całości lub zrobić z nich łódeczki, frytki lub talarki. W takiej wersji stanowią znakomity dodatek do smażonego lub grillowanego mięsa.
Kopytka, czyli kluski z mąki i ziemniaków, można podawać z różnymi rodzajami sosów. Pasuje do nich m.in. sos: koperkowy, pieczarkowy, mięsny, pomidorowy, serowy i brokułowy. Podstawą sosu jest śmietana, pieprz, sól i np. kilka rodzajów sera, plasterki pieczarek bądź rozdrobnione różyczki brokułów, które łączy się na patelni.
Do zrobienia śledzi w oleju potrzebujemy jedynie śledzi, oleju oraz ulubionych przypraw i dodatków. Możemy za każdym razem dodawać inne.
Do przygotowania tostów najlepiej sprawdzi się chleb tostowy, do tego wystarczy ulubiona szynka i ser. Przygotowaną kanapkę wkładamy do sandwicza i po kilku minutach gotowe.
Olej kokosowy to idealny zamiennik masła czy innych olejów roślinnych, który może być stosowany podczas smażenia, pieczenia lub duszenia. Doskonale sprawdza się zarówno w daniach na słodko, jak i wytrawnych.
Lukier plastyczny robi się z glukozy cukru pudru i żelatyny. Po zagnieceniu stanowi plastyczną masę, którą można obłożyć ciasto lub uformować z niej figurki.
Robienie owsianki nie jest trudne. Wystarczą ugotowane płatki owsiane oraz dodatki. Całość robi się w trymiga!
Owsiankę można ugotować na wodzie lub mleku. Wystarczy płatki wsypać do gorącego płynu i gotować do momentu, aż zmiękną.
Chcesz przygotować coś oryginalnego na kolację a w domu masz tylko spaghetti i parówki? Uwierz nam – to wystarczy, by zrobić pyszne danie!