Przepisy na wyjątkowe okazje

  • 2

Nadszedł czas na kolejną porcję doskonałych i absolutnie wyjątkowych przepisów! Katarzyna Jankowska, tytułowa Mama Alergika wydała właśnie kolejną książkę - tym razem z propozycjami na specjalne okazje!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Przepisy na wyjątkowe okazje

Każdy, kto choć raz borykał się z alergią lub ma w swoim najbliższym otoczeniu osobę cierpiącą na tę przypadłość wie, jak problematyczne może okazać się przygotowywanie posiłków. Uwzględnienie wszystkich ograniczeń narzucanych przez alergię pokarmową to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej pomysłowej osoby.

Na szczęście wszyscy, którzy muszą w szczególny sposób podchodzić do gotowania mogą liczyć na pomoc Katarzyny Jankowskiej, która przy wsparciu babci Broni udowadnia, że "nie ma takiej potrawy, której nie da się przerobić na wersję dla alergika". Tym razem biorą na warsztat okazjonalne pyszności, a my gorąco namawiamy Was (wszystkich!) do ich wypróbowania!

Wybraliśmy dla Was cztery znakomite przepisy i nie mamy żadnych wątpliwości, że ich smak pozytywnie Was zaskoczy! Przekonajcie się, że gotowanie i pieczenie bez dodatku niektórych, wydawałoby się - niezastąpionych - składników, nie czyni smaku dań lub ciast uboższym!

Kotlety z kaszy jaglanej Sernik jaglany na zimno

O ile kotlety bez mięsa raczej nikogo już nie dziwią, o tyle zrobienie sernika bez użycia sera wydaje się - musicie przyznać - czymś niemożliwym. Obie propozycje przygotowuje się na bazie kaszy jaglanej, co najlepiej świadczy o uniwersalności tego produktu.

Burger wegański Najłatwiejsze ciasto na świecie

Do fast foodów raczej nie trzeba nikogo przekonywać - chyba każdy od czasu do czasu ma ochotę na "coś niezdrowego" - alergicy również! Warto wypróbować tej wersji burgera, gdyż łączy ona w sobie to, co wydaje się niemożliwe - danie typu fast food ze zdrowym odżywianiem.

Mało kto częstowany ciastem, odmawia. Trzeba przyznać, że upieczenie ciasta z uwzględnieniem dozwolonych (a zwłaszcza niedozwolonych) składników to nie lada sztuka. Jeśli do tego takie ciasto nosi nazwę "Najłatwiejszego ciasta w świecie" i ... faktycznie takie jest w przygotowaniu, wytłumaczenie "nie mam ręki do pieczenia" przestaje być wymówką!

Więcej doskonałych przepisów znajdziecie w książce "Mama alergika gotuje. Na specjalne okazje". Polecamy!
 
Sprawdź: Sposoby na alergię pokarmową >>>