Super przepisy na smakołyki z mirabelkami

Mała, urocza śliwka - mirabelka skutecznie podbija nasze podniebienia w ciastach, deserach i daniach. Jej żółty lub czerwony kolor oraz kuszący aromat zachęca nas do tworzenia rozmaitych potraw z mirabelką w roli głównej. Zapraszamy!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Super przepisy na smakołyki z mirabelkami
fot. Fotolia

Mirabelka to piękna i smaczna obywatelka Europy. Cechuje ją wyjątkowa słodycz, łatwość oddzielenia miąższu od pestki, wspaniały aromat oraz uroczy wygląd.  Mirabelka jest skarbnicą witamin szczególnie z grupy B, witaminy C, K, A oraz dużej ilości błonnika.

Charakteryzuje się działaniem przeciw miażdżycowym, poprawiającym pracę układu pokarmowego oraz przyśpieszającym metabolizm.  Znając już krótki życiorys tego urodziwego owocu, zapoznajcie się ze świetnymi i sprawdzonymi przepisami naszych użytkowników.

Podwieczorek z mirabelką

Chyba każdy z nas lubi ciasta. Właśnie dlatego wybraliśmy dla was najlepsze słodkości, w których mirabelki grają pierwsze skrzypce. Alaaa zachęca do skorzystania z jej przepisu na ciasto odwracane z mirabelkami. Widać, że jest ono pysznie zakręcone. Muffiny z mirabelkami są dziełem Sarenki, która namawia do tworzenia nie tylko tradycyjnych babeczek. Natomiast Alex_M poleca wypróbować przepis na pleśniaka  z dżemem mirabelkowym. Wspaniała kompozycja!

ciasto odwracane z mirabelkami
muffiny z mirabelkami pleśniak z dżemem mirabelkowym

Rok z mirabelką

Nie ma powodu, by zajadać się śliwką mirabelką tylko w sezonie. Można rozkoszować się nią nawet w zimowy wieczór. Będzie to możliwe jeśli przygotujecie przetwory z mirabelek. Kloruś proponuje sprawdzone przepisy na dwa kolorowe weki. Pierwszy z nich to dżem z mirabelek z wanilią, chyba każdy uzna ten duet za wspaniały. Drugim przepisem jest receptura na kompot z mirabelek z cynamonem i anyżem. Alex_M proponuje równie pyszny przepis na domowy wek, lecz z czerwonych mirabelek. Zachęcamy do skosztowania dżemu z ciemnych mirabelek.

dżem z mirabelek z wanilią
kompot z mirabelek z cynamonem i anyżem dżem z ciemnych mirabelek


A Wy, jakim przepisem z mirabelek zawrócicie nam w głowie? Jeżeli chcecie podzielić się swoim pomysłem, kliknijcie w poniższy link:

                                      

Więcej przepisów znajdziecie w kategorii Śliwki>>>