Śliwki - sezon w pełni!

  • 2

Śliwki - węgierki, renklody, mirabelki - o tej porze roku jest ich najwięcej i są najsmaczniejsze. Polecamy przepisy ze śliwkami w ciastach, pierogach, knedlach i przetworach!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Śliwki - sezon w pełni!

Śliwki - nareszcie są! Nadszedł sezon na śliwki i z radością możemy wbić zęby w te pyszne, soczyste owoce. Śliwki możemy też przerobić na przetwory, dodawać do wypieków czy nawet marynować – co dusza zapragnie!

Dlaczego śliwki są dla nas dobre? Śliwki są niskokaloryczne i mają niski indeks glikemiczny, więc nawet to, że są słodkie nie powoduje żadnych efektów ubocznych dla naszej linii. Zawierają też mnóstwo witamin i mikroelementów.

Pyszne śliwkowe wypieki

Słodkie wypieki to chyba nasz ulubiony sposób na wykorzystanie śliwek. Spróbujcie pysznych przepisów na - Ciasto orzechowe z węgierkami Edytyha, Tarta ze śliwkami MonikaT83. Doskonale wygląda Ciasto odwracane z mirabelkami autorstwa alaaa, pyszne jest na pewno Ciasto ze śliwkami pod różową pianką misi5.

Ciasto orzechowe z węgierkamiTarta ze śliwkami
 Ciasto odwracane z mirabelkami Ciasto ze śliwkami pod różową pianką

Pierogi i knedle - śliwki to nie tylko desery!

Ze śliwek może powstać też pyszne danie obiadowe - na przykład Pierogi ze śliwkami i borówką amerykańską Myszy75, Knedle podwójnie śliwkowe (bo z dwoma rodzajami śliwek) od Beatris i... zupa ze śliwek, czyli pamuła(przepis anemon).

Knedle podwójnie śliwkowe Zupa ze śliwek zwana pamułą

Śliwkowe przetwory

Niezapomniany smak zapewnią Powidła śliwkowe z czekoladą od Koper, na pewno zainteresują Was dietetyczne Powidła śliwkowe słodzone stewią od Jesteśmy tym co jemy i  pyszna, owocowa Mirabelkowo-malinowa marmolada Iziony.Nie zapomnijcie sprawdzić Śliwek marynowanych z miodem od Babcigramolki, Kompotu ze śliwek od Ilonyr2301 oraz Suszonych śliwek z migdałami misi14.

    Śliwki marynowane z miodem : Kompot ze śliwek 6 Suszone śliwki z migdałem

Więcej przepisów z wykorzystaniem śliwek znajdziecie tutaj >>>