Jak zrobić sałatkę caprese?
Do wykonania caprese potrzebujemy pomidorów, mozzarelli, bazylii i przypraw. Mozzarellę i pomidory kroimy w plasterki, układamy naprzemiennie, a następnie posypujemy świeżą bazylią oraz doprawiamy solą i pieprzem.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Do wykonania caprese potrzebujemy pomidorów, mozzarelli, bazylii i przypraw. Mozzarellę i pomidory kroimy w plasterki, układamy naprzemiennie, a następnie posypujemy świeżą bazylią oraz doprawiamy solą i pieprzem.
Dwa buraki umyte i wyszorowane kropimy przygotowaną wcześniej marynatą, zawijamy w folię aluminiową i pieczemy w piekarniku ok. 2 h. Po ostudzeniu kroimy na cienkie plastry, przyozdabiamy rukolą, serem feta, dodajemy ocet balsamiczny i ziarna słonecznika.
Owoce możemy suszyć na słońcu, w specjalnej maszynie do suszenia lub po prostu w piekarniku. W zależności od grubości kawałków i ich wilgotności suszenie może trwać nawet do 16 godzin.
Frytki z kalarepy to przekąska, do wykonania której potrzebujemy tylko pokrojonego warzywa, oliwy z oliwek, przypraw i nagrzanego piekarnika. Są dużo zdrowsze od tradycyjnych frytek ziemniaczanych.
Do wykonania nalewki z czereśni potrzeba: 1 kilograma czereśni,1 litr spirytusu, pół kilograma cukru oraz cytryny. Nalewka z czereśni wyróżnia się wyjątkowym smakiem, warto zrobić ją póki sezon na czereśnie trwa!
Do przygotowania wina czereśniowego potrzebujemy czereśni, cukru, wody, drożdży i pożywki. Ważnym dodatkiem jest kwasek cytrynowy, ponieważ czereśnie same w sobie nie zawierają dużo kwasu. Wypróbuj nasz przepis na wino z czereśni i ciesz się smakiem domowego trunku przez cały rok!
Czereśnie to owoce, po które warto w sezonie sięgać jak najczęściej. Są zdrowe, pełne witamin i wartości odżywczych.
Do jego wykonania wystarczy nam garstka świeżych owoców, opakowanie ciasta francuskiego, trochę cukru i jedno żółtko. Czy jest ktoś, kto nie lubi połączenia chrupkiego ciasta francuskiego z owocami?
Wino truskawkowe robi się z dojrzałych owoców. Do fermentacji konieczne są drożdże oraz cukier, sam proces leżakowania wina wynosi minimum 4 miesiące. Wino truskawkowe najlepiej smakuje schłodzone.
Do ciasta pierogowego dodajemy podzielone na kawałki truskawki. Zagniatamy dokładnie przy brzegach, gotujemy chwilę w osolonej wodzie i gotowe! Można podawać ze śmietanką i cukrem. Pycha!