Przepisy na idealne babki wielkanocne

  • 3

Nie masz sprawdzonego przepisu na tradycyjny wielkanocny wypiek? Upiecz wymarzoną babkę według poniższej receptury. Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Przepisy na idealne babki wielkanocne
fot. Fotolia

Babka wielkanocna to ciasto bardzo znane i lubiane! Na naszych stołach zajmuje zaszczytne miejsce, zwłaszcza w okresie Świąt Wielkanocnych. Tej doskonały deser pieczono już w XV wieku. Drożdżowe ciasto z dodatkiem miodu, wzbudzało zachwyt nawet u władców.

Tajemnica udanego wypieku tkwi w odpowiednim doborze składników. Puszystą babę otrzymamy łącząc składniki, które mają pokojową temperaturę, ważne by produkty te, było jak najlepszej jakości! Bielutka mąka, świeże jaja, drożdże lub margaryna, a także wyborne bakalie. W czasie świątecznej Paschy, poza babką przygotowaną w tradycyjny sposób, w naszych domach goszczą całkiem nowatorskie odmiany tego ciasta: babki czekoladowe, cytrynowe czy aromatyczne babki kawowe.

Babka wielkanocna
Zdjęcie: Fotolia

Obowiązkowy smakołyk!

Planując świąteczne menu, pamiętać należy o przyrządzeniu babki. Aby deser ten był udany konieczny jest do tego sprawdzony przepis! My proponujemy Wam pyszną pomarańczową babkę. Jest ona niezwykle wilgotna i aromatyczna, na pewno zasmakuje zarówno domownikom jak i gościom. Kolejnym wypiekiem godnym, polecenia jest babka czekoladowa z szampanem i babka adwokatowa. Na Waszych wielkanocnych stołach, nie może zabraknąć również pasiastej babki z lukrem! Jest ona prosta w wykonaniu, a przy tym smakuje i wygląda wyśmienicie.

Smaczną i kolorową propozycją odświętnego wypieku, będzie wiosenna baba z rodzynkami. Ta prawdziwa ucierana baba uda się nawet początkującej gospodyni! Dla wielbicieli delikatnych smaków mamy babkę z maślanką z kawałkami pysznej mlecznej czekolady.

Sprawdź nasze najlepsze przepisy i zainspiruj się kulinarnie! Pamiętaj, że każdy dodany przepis nagradzany jest wirtualami, które zwiększają Twoją szanse na zdobycie cennych nagród!