Jak zrobić pierś z indyka?

Pierś z indyka można zrobić w wersji smażonej, gotowanej lub pieczonej. Przed obróbką mięso należy zamarynować lub zapeklować. Dzięki temu wychodzi soczysta.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jak zrobić pierś z indyka?
fot. Fotolia
Pierś z indyka to jedno z łatwiejszych w obróbce mięs. Wystarczy je wcześniej zamarynować, by po usmażeniu lub upieczeniu cieszyć się jego znakomitym aromatem. Indyka przygotowuje się bardzo szybko a po ostygnięciu można go dodać do sałatek, przystawek lub wykorzystać jako wędlinę do kanapek.

Jak przygotować pierś z indyka?

Pierś z indyka można przygotować na co najmniej trzy sposoby: gotowaną, smażoną lub pieczoną. Jak to zrobić?

a) Gotowana pierś z indyka
  • Do ugotowania piersi indyczej będą potrzebne: kawałki piersi z indyka, włoszczyzna, liść laurowy, majeranek, sól i pieprz.
  • Podobnie jak przy gotowaniu kurczaka, mięso wkładamy do garnka i zalewamy zimną wodą.
  • Do wody dodajemy także włoszczyznę (w całości lub w kawałkach) oraz liść laurowy i majeranek.
  • Całość gotujemy, od momentu zagotowania się wody, ok. 1-1,5 godziny.
  • Pod koniec doprawiamy solą i pieprzem. Gotowe!

Uwaga: Pierś indyczą można również ugotować na parze. Wówczas wystarczy ją gotować ok. 20 minut.

b) Smażona pierś z indyka

Pierś z indyka można również usmażyć na patelni. Warto ją wcześniej pokroić na kotlety lub mniejsze kawałki. Indyka smaży się na średnim ogniu do momentu, aż z każdej strony będzie miał złoty kolor. Można je przygotować w wersji panierowanej lub saute.

c) Pieczona pierś z indyka

Pieczenie indyka nie jest trudne, ważne tylko, aby mięso wcześniej zamarynować lub zapeklować. Jak peklować indyka? Wystarczy umieścić go w zalewie z przypraw i soli na co najmniej 24 godziny. Po tym czasie można go upiec w 180 st. C. W przypadku marynowania, ważne, aby mięso było nimi porządnie natarte i zostawione w nich na co najmniej godzinę.

Jak przyprawić pierś z indyka?

Pierś z indyka można przyprawić majerankiem, solą i pieprzem. W przypadku wersji gotowanej, dobrze jest sięgnąć po liść laurowy i ziele angielskie, a przy pieczonej – po miód, żurawinę lub rozmaryn. Wyjątkowego smaku nadamy mięsu przy pomocy soku z cytryny, kurkumy i imbiru. Indyk bowiem jest tego rodzaju składnikiem, przy którym możemy eksperymentować z przyprawami, tworząc nowe kompozycje smakowe.