Najsmaczniejsze dania z leśnymi kurkami

Złocista barwa pieprznika jadalnego już od jakiegoś cieszy nasze oczy. Kurka często gości na naszych stołach w różnej postaci, kusząc swym smakiem i aromatem. Zapoznajcie się zatem ze świetnymi przepisami na dania z kurkami. Serdecznie zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 7
Najsmaczniejsze dania z leśnymi kurkami
fot. Fotolai

Mimo, iż kurki, podobnie jak pozostałe grzyby, nie są zbyt bogate w wartości odżywcze, jednak jemy je z dużą przyjemnością. Dlaczego? Otóż, pieprzniki jadalne swą sławę zawdzięczają nie tylko charakterystycznym walorom estetycznym, lecz przede wszystkim swojej kulinarnej uniwersalności. Sprawdźcie, jakie specjały można wyczarować z kurek.

Przystawka z kurkami

Kurki są idealne w formie przystawki, ciekawe dlaczego? Szybko wyjaśnia nam to paulisia_elk, która zachęca do skorzystania z odważnego przepisu na bliny z kurkami i śmietaną. Kurka na placyku jest za to dziełem pyzy. A co powiecie na pysznego klopsa? Ta smaczna przystawka zawiera w sobie małą niespodziankę, dlatego msewka proponuje, aby to danie zwało się od dziś klops z kurkami. Eli_555 poleca nam ziemniaki faszerowane kurkami. I co Wy na to? 
 
bliny z kurkami i śmietaną
kurka na placykuklops z kurkami
ziemniaki faszerowane kurkami

A my na to jak na lato - oczywiście z kurkami w roli głównej


Każdy z nas lubi dobrze zjeść, dlatego też, agnieszkalider proponuje wyśmienitą zupę krem z kurek. Bernika pokazuje, jak złamać smak zwykłego naleśnika i dodaje przepis na naleśniki z piersią kurczaka, kurkami. Natomiast użytkowniczka Ostra na Słodko uwodzi nas pięknem smaku gulaszu z kurkami i kremowym sosem. Cóż, wybitne połączenie. Na podium znalazła się również jozefinacz, która serwuje nam ryż z kurkami i szpinakiem

gulasz z kurkami i kremowym sosemzupa krem z kureknaleśniki z piersią kurczaka, kurkami
 ryż z kurkami i szpinakiem

Zachęcamy do podzielenia się Waszymi przepisami na dania z kurkami. Aby to zrobić wystarczy kliknąć w poniższy link.

                                      

Więcej przepisów znajdziecie w kategorii Grzyby leśne>>>