Przepisy na Wielkanoc

Przepisy na Wielkanoc
Wielkanoc to czas malowania jajek , gdzie rozmaite kraszanki, pisanki czy drapanki przyozdabiają nasze stoły. Od tych barwionych sokiem z cebuli, przybierających odcienie fioletu i czerwieni, po te zanurzane w naparze z trzciny i rumianku, mieniące się słonecznymi kolorami.
Tradycyjne baby drożdżowe z kruszonką są wzbogacane rodzynkami oraz skórka pomarańczową, polane lukrem królewskim lub nieco rzadszym, cytrynowym. Wielbiciele tych wypieków coraz częściej eksperymentują i tworzą drożdżowe babki odrywane, nie tracąc przy tym na smaku i wyglądzie.

Soczyste mięsiwa również kształtują wygląd tradycyjnego posiłku wielkanocnego. Pieczony schab podawany obowiązkowo z chrzanem, czy domowy pasztet występujący w różnych odmianach i formach.

Wielkanocny żur i barszcz biały to niewątpliwe królowe wśród zup na świątecznym stole. Podawane wraz z białą kiełbasą, okraszone jajkiem i świeżym majerankiem świetnie wpisują się w polską tradycję.

Jajka w majonezie czy kolorowe pasty jajeczne idealnie uzupełniają świąteczne menu, zachęcając do wypróbowania coraz to nowszych pomysłów na ich przygotowanie.

Znaleziono: 34 w dziale przepisy

Szukano: przepisy na wielkanoc

Chrzanowy sos tatarski

Chrzanowy sos tatarski

zewa zewa

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Sernik mojej mamy

Sernik mojej mamy

kloruś kloruś

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę:

Mazurek Wielkanocny

Mazurek Wielkanocny

elina29 elina29

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: