Jak zrobić grzane piwo?
Choć dziś nie wyobrażamy sobie piwa podanego inaczej niż na zimno, to aż do XVIII w. chmielowy nektar pity był tylko na ciepło lub gorąco. Zobacz, jak dziś zrobić piwnego grzańca.
Jak zrobić smaczny alkohol domowym sposobem? Domowy alkohol możliwy do zrobienia tylko na spirytusie? Z czego najlepsza jest domowa nalewka? Jak zrobić miód pitny tak, aby był smacznym domowym alkoholem? Wino i piwo prosto z naszej kuchni? To możliwe! Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące domowych alkoholi oraz dowiesz się jak w kuchennym zaciszu przygotować domowy alkohol.
Kapslownica, karafki, korki, gąsiory, szczotki do mycia balonów i butelek – między innymi te akcesoria są niezbędne przy produkcji domowego alkoholu przy produkcji takich alkoholi jak piwo, nalewki, wino, miody pitne, bimber.
Czy grzane piwo jest lepsze od zimnego? Do przyrządzenie domowego piwa lepszy jest gotowy syrop słodowy czy drożdże? W zakładce Piwa znajdziesz informacje dotyczącego tego trunku oraz sposobu jego przyrządzania w domu.
Filtrowanie to jeden z procesów, któremu poddajemy naszą domową nalewkę. Wiesz jak to zrobić? Ile czasu w naszym barku może stać nasza domowa nalewka? Czy owoce do domowej nalewki lepiej pozbawić pestek? Odpowiedzi na te pytania i nie tylko znajdziesz w zakładce Nalewki.
W zakładce Wina dowiesz się jak przyrządzić domowe wino, czy do domowego trunku pasują tylko winogrona oraz co jest najważniejszą częścią procesu produkcji wina. Domowa produkcji wina może wydać się pracochłonna jednak nie powinna być problemem dla początkującego winiarza.
Jednym z najstarszych alkoholi wytwarzanych w Polsce jest miód pitny. Trunek ten z łatwością można przyrządzić w domu. Zimą na rozgrzanie warto wypróbować go w formie grzanego miodu pitnego. Czy miód korzenny pitny ma intensywniejszy smak niż miód bez dodatków. Sprawdźcie informacje o miodach pitnych w zakładce Miody.
Przygotowanie domowych alkoholi z naszymi poradami będzie o wiele łatwiejsze i smaczne.
Choć dziś nie wyobrażamy sobie piwa podanego inaczej niż na zimno, to aż do XVIII w. chmielowy nektar pity był tylko na ciepło lub gorąco. Zobacz, jak dziś zrobić piwnego grzańca.
Wokoło absyntu narosło mnóstwo legend i nieprawdziwych historii. Ten niegdyś bardzo popularny trunek po latach prohibicji powraca do łask. Możemy zrobić go także w domowym zaciszu.
Zimą rozgrzeją nas nie tylko grzańce z wina i piwa. Jeśli w twojej domowej spiżarni znajduje się kilka butelek miodu pitnego z łatwością możesz przygotować z niego gorący trunek.
Żubrówka to jeden z najlepszych produktów eksportowych naszego kraju zaraz obok Adama Małysza. Przy odrobinie wprawy możemy trunek ten przyrządzić w domowym zaciszu.
Domowy miód pitny możemy aromatyzować na wiele sposobów. Najpopularniejszy z nich polega na dodaniu do fermentującej brzeczki ziół i przypraw. Zobacz, jak zrobić miód korzenny.
Poncz i grog to napoje znane niemal na całym świecie. Każdy kraj ma swoją własną wersję tych trunków. Zobacz, jak przyrządzić domowe odpowiedniki tych napoi.
Owoce z nalewki mogą być cenne w kuchni.
Jeśli chcesz uatrakcyjnić swoje domowe wino dodaj owoce.
Jeśli zrobisz wino niezbyt ciekawe w smaku - możesz nadać mu naturalnego aromatu.
Fermentacja miodu przebiega analogicznie do fermentacji wina. Miodosytnictwo jest jednak mniej praco i czasochłonne, niż domowe winiarstwo. Zobacz, jak proste jest miodosytnictwo.