Jak zrobić naleśniki na słodko?
Ciasto naleśnikowe doskonale nadaje się jako baza do potraw zarówno na słodko, jak i na słono. W wersji słodkiej można przełożyć je chociażby dżemem, kremem czekoladowym albo twarożkiem homogenizowanym z owocami.
Jeśli przytrafi Ci się kulinarna wpadka, nie załamuj się. W naszym dziale Porady na pewno znajdziesz rozwiązanie, które ułatwi Ci życie w kuchni i twoją kulinarną pracę. Znajdziesz tu praktyczne, proste i przydatne w kuchni porady, kulinarne pomysły oraz wskazówki na temat pieczenia, gotowania, smażenia a także urządzania przyjęć. Zakładka porady kulinarne to kuchenna skarbnica wiedzy dla każdego.
Nasze Porady pomogą Ci w gotowaniu, pieczeniu, utrzymywaniu czystości, przygotowaniu świąt, przyjęć. To tu dowiesz się m.in. jak pozbyć się zapachu ryby z domu po jej usmażeniu, jak posprzątać dom na błysk nie tylko od święta, jak zamrozić ciasto, które zostało po rodzinnej imprezie.
W zakładce Przyjęcia znajdziesz porady kulinarne dotyczące organizacji przyjęć – zapraszania gości, ustalania menu, wznoszenia toastów oraz podziękowań.
Chcesz wiedzieć co w kulinarnym świecie piszczy? W zakładce Wiadomości w dziale Porady znajdziesz najświeższe wiadomości związane z kulinariami. Dowiesz się jakie kulinarne święta czekają nas w najbliższym czasie, jakie kulinarne gadżety przydadzą się w kuchni oraz w jakich kulinarnych wydarzeniach możesz wziąć udział.
Słodycze, napoje, mrożonki, makarony, mąki - w zakładce Produkty, dowiesz się jaki kulinarne nowości znajdziesz na sklepowych półkach. Poradzimy Ci co warto kupić i spróbować!
Porady Gotujmy.pl polecają się dla każdego - od kuchcika po szefa kuchni!
Ciasto naleśnikowe doskonale nadaje się jako baza do potraw zarówno na słodko, jak i na słono. W wersji słodkiej można przełożyć je chociażby dżemem, kremem czekoladowym albo twarożkiem homogenizowanym z owocami.
Sekretem pikantnych skrzydełek jest zamoczenie ich w cieście naleśnikowym a następnie usmażenie w głębokim tłuszczu. Do ciasta warto dodać chilli oraz pieprz cayenne.
Idealne ciasto na pierogi powstaje na bazie mąki poznańskiej lub orkiszowej. Te dwie mąki gwarantują, że ciasto nie będzie się rozpadać w trakcie gotowania.
Zrazy robi się z mięsa wołowego lub wieprzowego. Roladki najpierw się obsmaża a następnie gotuje do momentu wytworzenia się sosu.
Udka z kurczaka piecze się w piekarniku w 180 st. C. Aby miały rumianą skórkę, należy piec je bez przykrycia przez ostatnie 15 minut. Tak przygotowane serwuje się z ziemniakami i surówką.
Pierogi zalepia się poprzez złożenie ciasta na pół i sklejenie brzegów. Można na końcu uformować falbankę, ząbki lub inny wzór.
Malibu można serwować samodzielnie lub wymieszać z mlekiem, sokiem owocowym lub napojem gazowanym. Do takich drinków warto dodać lód.
Masło powstaje poprzez ubicie tłustej śmietany. Można do tego celu wykorzystać zarówno śmietany kwaśne, jak i słodkie. Ważne, aby miały wysoką zawartość tłuszczu, czyli min. 30%.
Szynkę piecze się w rękawie lub brytfannie przez godzinę na każdy kilogram mięsa. Wcześniej należy ją zamarynować lub zapeklować.
Schab robi się w całości, w kawałkach, z nadzieniem lub bez. Należy go wcześniej zamarynować. Mięso zapieka się w 180 st. C przez 60 min na każdy kilogram mięsa.