Ile piec skrzydełka?

Skrzydełka piecze się w piekarniku ok. 30 minut, w zależności od temperatury pieczenia. Na grillu czas ten jest krótszy nawet o połowę.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Ile piec skrzydełka?
fot. Fotolia
Skrzydełka to najmniejsza część, jaką możemy pozyskać z tuszy kurczaka. Dzięki temu ich przygotowanie nie zajmuje zbyt wiele czasu – razem z pieczeniem, może to trwać niecałą godzinę. Jeśli chcemy cieszyć się bardzo aromatycznym daniem, należy doliczyć również czas marynowania się mięsa
 

Ile piec skrzydełka w piekarniku?
 

Czas pieczenia skrzydełek zależy od tego, jaką temperaturę wybierzemy. Oto poszczególne warianty:
  • Poniżej 180 st. C: ok. 40-45 minut, najlepiej jest to wówczas robić w rękawie, aby mięso nie wyschło. Warto również dodać jakieś warzywa lub masło, aby wytworzył się aromatyczny sos. 
  • 180 st. C: standardowa temperatura pieczenia. Gdy się na nią decydujemy, wówczas skrzydełka będą gotowe po około 25-30 minutach pieczenia.
  • Powyżej 180 st. C: temperatura do błyskawicznego pieczenia, imitującego grillowanie. W takiej opcji skrzydełka wymagają nie więcej niż 15 minut pieczenia (przy 220 st. C. - ok. 10 minut).

Ile piec skrzydełka na grillu?

 
Skrzydełka można również piec na grillu – tradycyjnym i elektrycznym. W obu przypadkach ważne, aby grill był mocno rozgrzany. Dzięki temu sama obróbka nie będzie trwała zbyt długo. Można zakładać, że przy odpowiednim rozgrzaniu przyrządzenie potrawy zajmie nie więcej niż 15 minut. Jeśli nad rożnem unosi się ogniem – 10 minut to górna granica czasu pieczenia. 

A może spróbujesz grillowanych skrzydełek z sosem pomidorowym? Koniecznie wykorzystaj ten przepis!