Biszkopt to podstawa wielu ciast i deserów. Przygotowuje się go z reguły z dużej ilości jajek, mąki i cukru pudru. Takie ciasto doskonale komponuje się z różnymi rodzajami owoców. Z tego względu warto pokusić się o biszkopt z truskawkami. Można go stworzyć na wiele sposobów. Owoce można dodać bezpośrednio do ciasta lub ułożyć na wierzchu. Pyszną wersją tego wypieku jest biszkopt z truskawkami i bitą śmietaną, który można przygotować w każdej chwili. Wystarczy na upieczony spód wyłożyć owoce i udekorować śmietaną.  Ciekawym rozwiązaniem jest także biszkopt z musem truskawkowym.

Biszkopt z truskawkami i budyniem

Biszkopt z truskawkami i budyniem

Biszkopt z budyniem to proste i szybkie ciasto, któremu nikt się nie oprze. Aby nie wyszło mdłe, warto do niego dodać truskawki lub inne owoce. Wówczas biszkopt z masą budyniową będzie bardziej orzeźwiający i świetnie się sprawdzi również w upalne dni. Budyń można zrobić samodzielnie lub wykorzystać ten z torebki. W obu wariantach wypiek będzie doskonale smakował, również najmłodszym łasuchom!

 Biszkopt z truskawkami i galaretką

Biszkopt z truskawkami i galaretką

Puszysty biszkopt, soczyste truskawki i pyszna galaretka – te trzy składniki wystarczą, by stworzyć ciekawy deser na lato. Wystarczy na upieczony spód wyłożyć owoce i zalać galaretką. Po stężeniu mamy pyszne ciasto na zimno. W ten sposób można zrobić również biszkopt z galaretką i bitą śmietaną, kremem lub budyniem. Oprócz truskawek, do ciasta można wykorzystać również inne owoce, np. jagody, jeżyny lub maliny.

Znaleźliśmy 78 przepisów w kategorii Biszkopt z truskawkami