Przepisy dla odchudzających się

  • 4

Dbasz o linię? A może prowadzisz zdrowy tryb życia? Przeczytaj nasz artykuł i zainspiruj się do przyrządzenia zdrowego posiłku. Zapraszamy!

         
ocena: 3/5 głosów: 4
Przepisy dla odchudzających się

Dietetyczne przepisy są proste w przyrządzeniu, a ich wykonanie nie zabiera wiele czasu. Sprzyjające odchudzaniu potrawy, opierać powinny się na zasadach zdrowego i zbilansowanego żywienia. Niedopuszczalne jest by dieta była jednoskładnikowa, gdyż grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi!

 Zalecane jest  by potrawy były  bogate w witaminy, składniki mineralne i kwasy tłuszczowe omega 3. W diecie odchudzającej unikać należy wiec tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, soli i cukru.

Dietetyczne potrawy zawierać powinny znaczną ilość świeżych warzyw. Na spalanie tkanki tłuszczowej  wpływ mają  głównie te zielone: szpinak, jarmuż, rukola, sałata i kapusta. Drobiowe mięso, cielęcina, wołowina i ryby przyrządzane na parze również są zalecane, a sezonowe lub suszone owoce mogą zastępować kaloryczne, niepożądane słodycze!

Mamy dla Was kilka ciekawych dań, które są nie tylko niskokaloryczne, ale również nieziemsko smaczne. Do dzieła!

Dietetyczne pyszności

Przygotowując dietetyczny obiad skorzystajcie z przepisu na krupniki z kaszą gryczaną 2 według Cukiereczek13. Serwowana kasza ma sporą ilość niezbędnego w odchudzaniu błonnika pokarmowego. Na obiad podać możecie również szpinakową tartę na spodzie z kaszy jaglanej. To smaczne danie udostępnione przez wjosna, idealnie nadaję się również dla dzieci, które stronią od warzyw w świeżej postaci!


Grillowana miruna z groszkiem cukrowym Szpinakowa tarta na spodzie z kaszy jaglanej
Dietetyczny deser jagodowo-bananowy Cielęcina z kolorową jajecznicą

Zbliżający się okres Wielkiej Nocy ze stołami pełnymi mięs i słodkich ciast to wielka próba dla wszystkich będących na diecie. Warto na ten czas przyrządzić chudziutką cielęcinę z kolorową jajecznicą dodaną przez jaga85. Przysmak, który idealnie sprawdzi się na ten czas to dietetyczny deser jagodowo – bananowy. Kloruś podała go z orzechami, migdałami, suszonymi morelami, śliwkami i wartościowymi nasionami różnych roślin.

Cały zestaw dietetycznych przysmaków udostępniła także iwa643! Dodany przez nią ryż brązowy z brokułami, dietetyczny deser z grejpfrutem oraz grillowana miruna z groszkiem cukrowym, smakują wybornie, a ich wizualny wygląd godzien jest pochwały najznakomitszych kucharzy!

Ryż brązowy z brokułami

Jak podobają Wam się nasze dietetyczne propozycję? Przygotuj każdy z nich i przekonaj się, który z nich najbardziej trafia w Twój kulinarny gust. Zapraszamy!

                                      

                                          Polecamy: Przepisy dietetyczne, które pomogą Ci schudnąć!