Oszukane gołąbki, gołąbki odwrotne lub po prostu bez zawijania. Wszystkie nazwy dotyczą tego samego dania, w którym mięso mielone jest mieszane z posiekaną kapustą i ryżem lub kaszą. Całość w smaku przypomina tradycyjne gołąbki. Zaletą tej potrawy jest fakt, iż robi się ją znacznie szybciej. Gołąbki bez zawijania można zrobić z kaszą manną, w sosie pomidorowym lub w wersji po cygańsku. Można je dodatkowo zapiec w piekarniku, dzięki czemu będą jeszcze smaczniejsze. To idealna propozycja dla amatorów gołąbków, którym nie chce się cały dzień gotować!

Gołąbki bez zawijania Kategorie

Gołąbki z ryżem

Gołąbki z ryżem

Gołąbki tradycyjne i te bez zawijania z dodatkiem ryżu przygotowuje się bardzo prosto. Wystarczy, że mięso mielone połączy się z posiekaną kapustą i ugotowanym ryżem. Całość formuje się w zgrabne kulki i gotuje lub zapieka w piekarniku. Takie oszukane gołąbki z ryżem najlepiej smakują podane z sosem pomidorowym lub koperkowym. Nie potrzebują one więcej dodatków. Co najlepsze – ich przygotowanie trwa naprawdę bardzo krótko. Do tego smakują zupełnie jak gołąbki w wersji tradycyjnej!

Gołąbki z kapustą w środku

Gołąbki z kapustą w środku

Gołąbki bez zawijania można zrobić z kapusty pekińskiej, młodej lub zwykłej. Wystarczy warzywo posiekać i dodać do tradycyjnego farszu. Później gołąbki formuje tak jak pulpety i gotuje, dusi lub piecze. Warto serwować je z sosem pomidorowym, koperkowym lub śmietanowym. Można je również umieścić w słoiku i zawekować. Wówczas staną się pysznym daniem na zapas, kiedy nie będziemy mieli czasu na gotowanie.

Gołąbki wegetariańskie

Gołąbki wegetariańskie

Gołąbki to farsz zawijany w sparzone i rozbite liście kapusty. Tak przygotowane roladki są następnie pieczone w naczyniu żaroodpornym lub duszone. Najczęściej są podawane z sosem pomidorowym. Tradycyjny farsz powstaje na bazie ryżu i mielonego mięsa. Można jednak eksperymentować i zrobić gołąbki wegetariańskie. Zamiast mięsa użyć fasoli, soczewicy, soi, grzybów, papryki czy cebuli. Również ryż można zamienić, np. na kaszę jęczmienną, jaglaną albo gryczaną.

Znaleźliśmy 76 przepisów w kategorii Gołąbki bez zawijania

Gołąbki leniwe

Gołąbki leniwe

Zgobisz Zgobisz

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: