Idealny dodatek do barszczu, jedna z potraw wigilijnych oraz propozycja na zwykły obiad. Krokiety z kapustą i grzybami to uniwersalna potrawa, którą można zrobić w mniej niż 30 minut. Wystarczy naleśniki nafaszerować kapustą i grzybami, zawinąć, opanierować i usmażyć na patelni. Kluczowe jest tutaj nadzienie. Tego rodzaju farsz na krokiety robi się przez podsmażenie kapusty kiszonej z grzybami. Jakie grzyby wykorzystać? Mogą być pieczarki, świeże lub suszone grzyby leśne. Każde z nich smakują wyjątkowo.

Poznaj przepisy na oryginalne krokiety z kapustą i grzybami!

Krokiety z kapustą i grzybami Kategorie

Krokiety z kapustą

Krokiety z kapustą

Smaczną potrawą, która ma zastosowanie w kuchni tradycyjnej, jak też wegetariańskiej, są krokiety z kapustą. Przygotowuje się je z ciasta naleśnikowego zrobionego z mąki, mleka, jaj, szczypty soli, oleju i gazowanej wody mineralnej, która zapewnia odpowiednią puszystość masy. Usmażone naleśniki nadziewa się farszem z kiszonej kapusty i podsmażonej cebuli. Smacznym dodatkiem do kapuścianego nadzienia są również pieczarki. Krokiety panieruje się w jajku, bułce tartej i smaży, aż staną się złociste.

Krokiety z pieczarkami

Krokiety z pieczarkami

Krokiety z pieczarkami można spotkać w wielu wariantach. Oprócz tych tradycyjnych z dodatkiem kapusty, można również sięgnąć po te z jajkiem lub serem. Farsz do krokietów z pieczarkami jest błyskawiczny w przygotowaniu. Wystarczy grzyby podsmażyć na patelni i wymieszać z jajkiem lub kapustą. Całość umieszcza się na naleśniku, zwija i smaży. Krokiety z pieczarkami i kapustą kiszoną można także podać na wigilijną kolację, zamiast tych tradycyjnych z grzybami leśnymi.

Krokiety z kapustą i pieczarkami

Krokiety z kapustą i pieczarkami

Krokiety z kapustą kiszoną i pieczarkami to proste danie na obiad. Kapustę należy posiekać i podsmażyć razem z pieczarkami. W ten sposób otrzymujemy pyszny farsz. Wystarczy go wyłożyć na usmażone naleśniki, zawinąć, obtoczyć w bułce tartej i usmażyć. Takie naleśniki z kapustą i pieczarkami doskonale smakują z sosem pomidorowym lub jako dodatek do czystego barszczu.
 

Polecane przepisy do kategorii Krokiety z kapustą i grzybami

Znaleźliśmy 70 przepisów w kategorii Krokiety z kapustą i grzybami