Tarta to pyszne ciasto, na które składa się kruchy spód oraz ulubiony krem lub farsz. Przygotowujemy ją na różne sposoby. Świetnie sprawdza się tarta na słodko, pikantnie, bezglutenowa, dietetyczna, czy nawet tarta bez pieczenia. Przygotowujemy ją na deser lub wręcz przeciwnie jako danie obiadowe, czy przekąskę.
Tarta z mięsem mielonym

Tarta z mięsem mielonym

Tarta z mięsem mielonym à la bolognese to pożywne danie, które stanowi alternatywę dla lazanii. Można je zrobić na cieście drożdżowym lub francuskim, pieczonym oddzielnie albo razem z nadzieniem. Do farszu z mięsa mielonego pasują różne warzywa – nie tylko cebula, czosnek i pomidory, ale także marchewka, papryka, pieczarki, a nawet oliwki. Tarta z mięsem mielonym i warzywami świetnie smakuje zapieczona zarówno z serem żółtym, jak i z mozzarellą.

Tarta z mascarpone

Tarta z mascarpone

Tarta z mascarpone to świetny pomysł na lekki, pyszny i efektowny deser. Połączenie kremowej masy i kruchego ciasta jest wyjątkowo udane. Możemy do jego przygotowania wykorzystać także różnorodne dodatki. Smakować nam będzie tarta z borówkami, biała czekoladą, czy truskawkami i mascarpone.

Tarta czekoladowa

Tarta czekoladowa

Tarta czekoladowa to pyszny pomysł na poobiedni deser. Możemy przygotować ją na weekend, święta lub nawet w tygodniu. Z łykiem kawy będzie smakować obłędnie. Dobrym pomysłem będzie zaserwowanie najbliższym tarty czekoladowej z truskawkami, bananami lub z białą czekoladą i granatem, czy oreo.

Tarta z ciasta francuskiego

Tarta z ciasta francuskiego

Tarta z ciasta francuskiego to szybki pomysł na potrawę na słodko lub na pikantnie, w zależności co na niej ułożymy. Będzie ona za każdym razem pyszna i efektowna niezależnie od tego jakie składniki na niej wylądują. Świetnym pomysłem będzie tarta z ciasta francuskiego ze szpinakiem, mięsem mielonym jak również z jabłkami, śliwkami, czy truskawkami.

Tarta z budyniem

Tarta z budyniem

Tarta z budyniem to ciasto idealne na poobiedni deser. Połączenie delikatnego kremu i chrupiącego spodu wspaniale smakuje, zachwycą się nim zarówno dzieci jaki i dorośli. Dobrym pomysłem będzie przyrządzenie tarty z malinami, truskawkami, czy jabłkami i budyniem. Możemy podać ją z powodzeniem na świątecznym spotkaniu rodzinnym, czy pogaduszkach ze znajomymi.

Znaleźliśmy 193 przepisów w kategorii Tarta

Tarta czekoladowa

Tarta czekoladowa

Ewa27 Ewa27

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: