Przepisy na kapustę z grzybami

Przepisy na kapustę z grzybami
Jedną z tradycyjnych potraw na wigilijnym stole jest kapusta z grzybami, która już od progu wita nas niezwykłym aromatem liścia laurowego oraz ziela angielskiego.

Zgodnie z przekonaniami na świątecznej wieczerzy nie podaje się mięsa, dlatego na tradycyjny bigos będzie trzeba poczekać. Jednak smak suszonych grzybów oraz doprawionej kapusty zdecydowanie umila oczekiwanie.

Kapusta w tym wydaniu to danie jednogarnkowe, które można przygotować z kapusty kiszonej lub kwaszonej, zdecydowanie jednak poleca się wykorzystanie tej pierwszej.

Prawdziwki albo borowiki idealnie komponują się z kwaśną kapustą. Jej odpowiednie przygotowanie z pewnością zagwarantuje pani domu nie tylko słowa uznania, ale także prośby o recepturę. W poszukiwaniu inspiracji na idealny przepis na kapustę z grzybami zapraszamy do przejrzenia poniższych propozycji.

Alternatywą dla grzybów będzie także kapusta z grochem lub kapusta z powidłami, która jest dowodem na to, że nawet tradycyjne przepisy lubią ewoluować. Nowoczesna kuchnia kocha eksperymenty, a kapusta kiszona jest wdzięcznym produktem do testowania ulubionych smaków.

Zdjęcie: E. Żołek

Znaleziono: 692 w dziale przepisy

Szukano: kapusta z grzybami

Kapusta z grzybami

Kapusta z grzybami

jagoda59 jagoda59

Dodaj do ulubionych


Wybierz listę: