Pyszne alternatywy dla smażonych pączków i chrustu

Jeżeli smażone pączki czy faworki nie są dla nas, to warto spróbować trochę innego podejścia do tłustoczwartkowych słodkości!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Pyszne alternatywy dla smażonych pączków i chrustu

Już niedługo tłusty czwartek, większość z nas uwielbia pączki i faworki, a i po liczbie przepisów na gotujmy można łatwo poznać, że to ulubione tłustoczwartkowe pyszności Polaków. Wiadomo, że w tłusty czwartek trzeba zjeść chociaż jednego pączka - w innym przypadku kolejną część roku można spisać na straty!

Co jednak z tymi, którzy nie przepadają za pączkami smażonymi na głębokim tłuszczu, którym tradycyjne faworki kojarzą się tylko i wyłącznie z wyrzutami sumienia?

Bez smażenia, czyli olej na bok!

Można wypróbować przepisy na pączki pieczone - równie smacznej alternatywy dla swoich smażonych kuzynów. Pieczone pączki z makiem to przepis Jesteśmy tym, co jemy - ciekawe połączenie drożdżowego ciasta i maku w zamknięciu z pączka.

Beatris w swoich pieczonych pączkach przemyca dodatkowo trochę warzyw - oto szafranowo-marchewkowe pączki z dziurką. Pysznie wygląda również przepis MonikiT83 na serowe pączki z kawą, czyli sercączki.

Justyna92 eksperymentuje z czekoladą w pieczonych pączkach. Pieczone muffinki o pączkowym smaku, z dodatkiem dżemu, przygotowała Koper.

     Sercączki czyli sercowe pączki z kawą Pieczone pączki z makiem

Również faworki nie są skazane na smażenie w głębokim oleju albo smalcu. Pieczone smakują inaczej, ale równie dobrze, tak jak włoskie faworki pieczone - chiacchiere autorstwa Cris. Zdaniem autorki w smaku przypominają trochę kruche ciasteczka.

Pieczone faworki przygotowuje też lucyna19 - oto jej przepis,

Włoskie faworki pieczone - chiacchiere Faworki pieczone Pączkowe muffinki z dżemem

Dla wszystkich tradycjonalistów - mamy dla was przepisy na faworki, pączki i inne pyszności na tłusty czwartek >>>