Deska kuchenna
jaką wybrać i jak o nia dbać
Odkryj cenne rady Babci Halinki na temat gotowania, pieczenia, smażenia i radzenie sobie w kuchni. Dowiedz się jak upiec idealną szarlotkę, jak nie płakać przy obieraniu cebuli oraz naucz się kisić żywność i gotować szparagi.
W Kąciku Babci Halinki dowiesz się więcej na temat mięsa, ryb, nabiału, dań mącznych, warzyw i ciasta.
W zakładce mięsa dowiesz się o czym warto pamiętać, w trakcie przygotowywania dań mięsnych – co zrobić, aby mięso było soczyste i aromatyczne, jak usmażyć pyszne kotlety mielone.
Jakie są zalety jedzenia ryb, czy wiesz co skrywa tuńczyk, jak marynować rybę? – na te pytanie znajdziesz odpowiedź w zakładce Ryby.
Dlaczego ser żółty ma dziury, jak przygotować pyszne kluski lane – dowiecie się w zakładce Nabiał i produkty mączne. Lubicie omlety, ale nie zawsze wychodzą Wam puszyste? W Kąciku Babci Halinki znajdziecie rozwiązanie.
Czy każde warzywo nadaje się do kiszenia? Dlaczego czosnek powinien być w każdej kuchni? – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w zakładce Warzywa.
Idealnym pomysłem na deser jest ciasto, które pasuje do kawy, herbaty, na rodzinne uroczystości, na poprawę nastroju lub jako słodka przekąska w ciągu dnia – w zakładce Ciasta poznacie sekrety udanych wypieków i znajdziecie przepisy na najlepsze ciasta.
jaką wybrać i jak o nia dbać
Nowy żeliwny kociołek po umyciu rdzewieje
Dowiesz się tutaj jak sprawdzić świeżość jaj, jak obierać jajka ze skorupki
Czasami, gdy mamy mało czasu, a zależy mi żeby wyrobione ciasto drożdżowe szybciej urosło...
Gładką i efektywną polewę do placka...
Czerwony sos z soku owocowego i czarny sos z powideł należą do najstarszych sosów w kuchni polskiej.
Pochodzenie słowa majonez było przez lata przedmiotem sporów wśród historyków zajmujących się francuską sztuką kulinarną.
Gorące sosy emulsyjne znane są w Polsce od XIX wieku
W dawnej Polsce sos nazywano gąszczem, juchą lub podlewą.
W XIX wieku zupy przecierane nazywano w Polsce – puree.